inforesist.org

Зеленському варто не переслідувати Порошенка, а з'ясувати, звідки в Деркача записи – експосол Пайфер

Читайте по-русски
У США не прийнято записувати телефоні розмови на президентському рівні

Президенту Володимиру Зеленському варто було б замість переслідування лідера "Європейської солідарності" Петра Порошенка – дізнаватися, звідки у народного депутата Андрія Деркача з'явилися записи розмов на президентському рівні. Таку заяву зробив третій посол США в Україні Стівен Пайфер в інтерв'ю "Прямому".

"Я не вважаю, що це гарна ідея – ініціювати розслідування проти Порошенка. Немає нічого доброго, коли новообраний президент переслідує своїх попередників. Хіба що, на це має бути дуже важлива причина. Але тут ми її не бачимо", – зауважив дипломат.

Водночас, на його переконання, є питання, яке дійсно потребує розслідування – звідки пан Деркач дістав плівки.

"Я на 99% переконаний, що вони потрапили в Україну не з американської сторони. У США не прийнято записувати телефоні розмови на президентському рівні. До такого рішення прийшли після президенства Ніксона, який записував абсолютно все – що спричинило чимало скандалів. Відтоді ми таких записів не робимо", – запевнив Пайфер.

І продовжив: "Тож звідки такі записи у Деркача? Вони були надані кимось з України, або ще хтось слухає ці розмови. Можливо, вони записані росіянами. Зрештою пан Деркач має проросійські симпатії, навіть закінчив Вищу школу КДБ у Росії. Не потрібно відкидати російський інтерес у цьому питанні, бо саме Москві потрібно загострювати відносини між Україною та США. Це питання дійсно варто розслідувати.

Нагадаємо, раніше The Washington Post звернула увагу, що Зеленський готовий пожертвувати стратегічним партнерством із США заради помсти Порошенку.

Попередній матеріал
"Коронований останній дзвоник": як завершують навчальний рік у Чернівцях
Наступний матеріал
Стрілянина у Броварах: міський голова прокоментував інцидент
Loading...