Володимир Зеленський
Володимир Зеленський Офіс президента

Зеленський готовий пожертвувати стратегічним партнерством із США заради помсти Порошенку – WP

  Читайте по-русски
  З України надійшов аудіозапис, який мав усі ознаки кремлівської схеми, – пише видання

  Володимир Зеленський у своєму бажанні переслідувати п'ятого президента України Петра Порошенка може поставити під загрозу українсько-американські відносини. Так вважає впливове американське видання The Washington Post, передає "Радіо Свобода".

  У редакційній статті "Ні, скандалу Байден-Україна не буде" видання пише, що американцям тепер навіть не треба уявляти, як би Росія могла поширювати дезінформацію і сіяти розбрат у Сполучених Штатах перед президентськими виборами в листопаді. Адже все це вже відбувається.

  З України надійшов аудіозапис, який мав усі ознаки кремлівської схеми, з метою заплямувати кандидата від Демократичної партії Джо Байдена, пише WP. Його навіть опублікував у Twitter Дональд Трамп-молодший, який свого часу вітав російську допомогу у боротьбі проти Гілларі Клінтон на виборах 2016 року. За його словами, цей запис нібито завдає удару по Байдену.

  На це вашингтонський часопис відповідає, що насправді кандидат від демократів взагалі не зазнає жодної шкоди від оприлюднення запису. Хоча лідери республіканців у Конгресі США вже доклали зусиль для розповсюдження міфу про "скандальні дії Байдена в Україні".

  The Washington Post нагадує, що записи надійшли від українського парламентаря Андрія Деркача, "пов'язаного з російським шпигунським відомством". Деркач вважає – з цих записів випливає, що Байден чинив тиск у 2015 році на тодішнього президента України Петра Порошенка, аби той надав допомогу українській газовій компанії Burisma, на яку працював син Байдена Гантер.

  Але в дійсності, як наголошують журналісти, ніде на тому "щільно відредагованому" записі не чути обговорення справ Burisma або ж згадки про його сина. Американський часопис робить висновок – "плівки Деркача" не оприлюднюють нічого нового і, певно, що на записі немає нічого скандального щодо Байдена.

  Водночас чинний президент України Володимир Зеленський заявив, що опублікована розмова "може бути сприйнята як державна зрада". Втім, на думку видання, хазяїна Банкової цікавить не Байден, а лише бажання помститися своєму попереднику.

  The Washington Post наголошує: використовуючи "плівки Деркача" для переслідування Порошенка, Зеленський має брати до уваги, що таким чином він може поставити під загрозу довготривалі відносини між Україною та США.

  Попередній матеріал
  Циклонічність, що й Туреччині не дає спокою: чи надовго в Україну прийшли дощі
  Наступний матеріал
  Служба безпеки порушила справи проти шести компаній, які постачали засоби захисту для медиків
  Loading...