Міжнародному суді ООН у Гаазі
Міжнародному суді ООН у Гаазі 5 канал

Перша перемога України проти Росії в суді Гааги: що це означає і що буде далі – сюжет

Читайте по-русски
Міжнародний суд ООН може почати розгляд позову України проти Росії по суті. Остання перешкода подолана

Аргументи України виявилися переконливішими. Міжнародний суд ООН постановив – він має право розглядати позов України проти Росії. Відповідне рішення зачитали в Гаазі. Київ закидає Москві порушення двох конвенцій ООН – про заборону фінансування тероризму та про заборону расової дискримінації. Українська сторона назвала рішення цілковитою перемогою. Тепер Київ і надалі доводитиме в міжнародному суді, що Росія – агресор. Про це повідомляє "5 канал".

Міжнародний суд ООН може почати розгляд позову України проти Росії по суті. Остання перешкода подолана. Суд постановив – має повне право розглядати справу, в якій Росію звинувачують у порушенні Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації. "За" було 15. Проти лише один. Це суддя з Росії Скотніков.

"Суд вважає, що зауваження Російської Федерації стосовно виконуваності і прийнятності української заяви щодо застосування Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації не є належними. Таким чином зауваження РФ про дії суду відповідно до статті 22 цієї конвенції мусять бути відхиленими. Суд дійшов висновку, що він може розглядати справу по суті і ті питання, що були порушені Україною відповідно до Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Тож позов України може розглядатися далі", – зазначив голова Міжнародного суду ООН в Гаазі Абдулакві Ахмед Юсуф.

Під сумнів юрисдикцію суду поставила Москва. Сторони представили свої аргументи під час публічних слухань у червні. Нині в Гаазі дали докладну відповідь на кожне заперечення, посилаючись на міжнародні конвенції, підписантами яких є Росія та Україна. Усі заперечення Росії щодо юрисдикції у справі про тероризм були відхилені. Тепер Москві у суді доведеться відповідати, зокрема, за постачання зброї терористам та причетність до збиття літака рейсу МН-17.

"Росія вперше відповідатиме за порушення міжнародного права і порушення прав людини. Це вперше в історії будуть відповідати в суді. По всім фактах і по всіх наших звинуваченнях, які представила українська сторона, включаючи MH-17. По "боїнгу" – дуже важливе рішення, бо це означає, що Росія буде перед міжнародним судом нести відповідальність і виправдовуватися за те, як вона постачала зброю в Україну і як все відбувалося", – зауважила заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль. 

Позов до Міжнародного суду ООН проти Росії Україна подала в січні 2017 року. Київ вимагає притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації за час її агресії проти України. Окрім збиття рейсу МН-17, агресора звинувачують у постачанні зброї незаконним збройним формуванням на сході України.

Також офіційний Київ вважає Росію відповідальною за обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи, періодичну дискримінацію української та кримськотатарської громад на окупованих територіях та заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Михайло Прудник, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Причетні до збиття МН-17 російські терористи перебували в Україні за підробленими паспортами – Bellingcat
Наступний матеріал
У багатоповерхівці Луцька стався вибух, є потерпілий – які версії розглядає поліція
Loading...

Якими будуть наслідки для РФ, якщо та не відпустить українських моряків на вимогу Трибуналу, – коментар Полозова

Росія затягує процес: у Гаазі взялися за розгляд справи "Україна проти РФ"

Україна проти Росії в Міжнародному суді ООН. День другий – репортаж з Гааги

Росія представила свої "аргументи" у справі щодо позову України в Суді ООН – включення

"Це пастка": Зеркаль пояснила, чим для України небезпечне засідання в Гаазі

Україна vs Росія: у Гаазі невдовзі стартує Міжнародний суд ООН