Російські найманці, бойовики, окупанти
Російські найманці, бойовики, окупанти uapress.info

Причетні до збиття МН-17 російські терористи перебували в Україні за підробленими паспортами – Bellingcat

Читайте по-русски
Безлер – лише один з багатьох російських оперативників, які працювали в Україні за фальшивими документами

Міжнародна незалежна слідча група Bellingcat встановила, що прізвища російських найманців Ігоря Безлера та Олега Іваннікова – несправжні, а видані їм у Росії паспорти – "фейкові" і мають послідовні номери. Результати розслідування опубліковані на сайті Bellingcat.

Безлер / Береговий

Повідомляється, що 27 жовтня 2014 року чоловік на ім'я Береговий Ігор Миколайович прибув до Сімферополя з міста Краснодар. Він народився 30 грудня 1965 року у кримському місті Сімферополь.

Та є ще одна людина на ім'я Ігор Миколайович, 30 грудня 1965 року народження, теж сімферополець, – Ігор Миколайович Безлер, командир сепаратистів у Горлівці на Донеччині в 2014 році. 27 жовтня, того самого дня, коли "Береговий" прибув до Сімферополя, Ігор Безлер повідомив прес-секретарю своєї колишньої бойової групи в Горлівці, що покинув схід України і не повернеться туди.

Безлер – лише один з багатьох російських оперативників, яким російські спецслужби передавали підроблені паспорти для служби в Україні. Лише декілька основних біографічних деталей можуть розкрити його підроблену особу, як і у справі з іншим оператором ГРУ – Олегом Іванніковим ("Андрій Лаптєв").

Безлеру був виданий внутрішній російський паспорт під прізвищем Береговий, але всі інші особисті дані (дата народження, ім'я, по батькові) – його справжні. Безлер / Береговий використовував цей паспорт для подорожей Росією і Україною. Це видно в доступних онлайн-базах даних, які показують активність російських авіаперельотів у 2014 році.

.
.bellingcat.com

У попередньому розслідуванні Bellingcat виявив, що паспорти, видані ГРУ бійцям "Вагнера" були в тому ж "паспортному районі", останні цифри були досить близькі одна до одної, оскільки документи були оброблені разом.

Паспорт "Берегового" (номер 4513078492) видав московський офіс – про що свідчить цифра 45 на початку його номера. Наступні дві цифри – 13 – вказують, що форма паспорта була надрукована у 2013 році, тобто паспорт був виданий або в 2013, або в 2014 році. Останні шість цифр – 078492 – стосуються порядкового номера паспортів, виданих московським офісом із друкованих форм 2013 року.

При пошуку номера платника податків (ІПН) для російського громадянина, який має ті ж особисті дані, що і Береговий, результату немає, тобто це, ймовірно, несправжній громадянин Росії.

Сьогодні Ігор Безлер живе у Криму і не повертається на Донбас із кінця 2014 року. Два тижні тому дружина Безлера поділилася фотографією на особистій сторінці "ВКонтакте", на якій зображений Безлер (з вусами) на човні в Криму з Сергієм "Хмурим" Дубінським (середній, без капелюха).

.
.bellingcat.com

Голландська Спільна слідча група (JIT) назвала їх підозрюваними в офіційному кримінальному розслідуванні щодо аварії MH-17. На Дубінського існує міжнародний ордер на арешт.

Оформлення підробленого паспорта військового злочинця під його справжнім іменем, по батькові та датою народження може здатися необачним. Але при пошуку номера паспорта Берегового в тій же базі даних польотів 2014 року, маючи останні дві цифри, можна знайти його "сусідів" із паспортами, виданими приблизно в той самий час, що і його.

Лаптєв / Іваніков

Результати пошуку свідчать, що Андрій Лаптєв – це ім'я прикриття офіцера ГРУ Олега Іваннікова.

Андрій Іванович Лаптєв, народжений 6 квітня 1967 року, вилетів з Ростова до Москви 23 серпня 2014 року. Номер його паспорта – 4513078464 – відрізняється лише на двадцять вісім цифр від номера Берегового (4513078492), тобто вони були видані в одній партії.

.
.bellingcat.com

Андрій Іванович Лаптєв – вигадана людина, таємна постать Олега Володимировича Іваннікова, який народився 2 квітня 1967 року (за чотири дні до народження "Лаптєва"). Працюючи під прикриттям як "Лаптєв", Іванніков обіймав посаду голови Ради безпеки (2004–2006) та міністра оборони і надзвичайних ситуацій (2006-2008) самопроголошеної Республіки Південна Осетія. На сході України Іванніков/"Лаптєв" діяв під кодовими іменами "Андрій Іванович" та "Оріон" і був викликаний як свідок у 2016 році за офіційним кримінальним розслідуванням збиття MH-17 Об'єднаною слідчою групою (JIT). Виразний високий голос Іваннікова/"Лаптева" можна почути в записах телефонних розмов, викладених нижче.

Згадана вище база даних про подорожі – лише одна з незліченних баз даних, наслідок витоку інформації з російських записів, які також містять дані про власність на транспортні засоби, списки житлових приміщень, реквізити соціальних медіа (у тому числі з видалених профілів) та багато інших прикладів.

Нагадаємо, сьогодні Міжнародний суд ООН відхилив заперечення Росії щодо юрисдикції у справі про фінансування тероризму. За словами юристів, від цього рішення залежить, чи розглядатиме суд далі цю справу "по суті". Тому сьогоднішнє рішення ключове, коли суд ООН прокоментує, чи дійсно Україна правильно використала всі досудові можливості врегулювання суперечки.

Попередній матеріал
У Дніпрі ветерани АТО та активісти вийшли на вулиці з протестом проти "формули Штайнмаєра" – відео
Наступний матеріал
Перша перемога України проти Росії в суді Гааги: що це означає і що буде далі – сюжет
Loading...

Справа фермера Бутрименка: потерпілий військовослужбовець дав свідчення в суді – відео

"Якщо підемо на обмін Цемаха з РФ – потрапимо у "виделку" з партнерами з ЄС": експерти про справу причетного до MH17

Апеляція на вирок фермеру-терористу: засідання перенесли – причина

На Сумщині СБУ запобігла теракту напередодні Дня Незалежності

Теракт в Афганістані: 95 осіб загинуло унаслідок вибуху автомобіля

Вбито спадкоємця "Аль-Каїди", сина Усами бін Ладена – NYT