Ілля Новіков
Ілля Новіков 5 канал

Які санкції загрожують РФ за невиконання рішення Трибуналу щодо звільнення український моряків – Новіков розповів

Читайте по-русски
Жоден суд, який серйозно до себе ставиться, не може собі дозволити, щоб держава ігнорувала ті рішення, які вже прийняті, сказав адвокат

В ефірі "5 каналу" російський адвокат українських військовополонених моряків Ілля Новіков прокоментував, що загрожує РФ за невиконання рішення Морського Трибуналу ООН.

"З того, що видно, Росія не збирається виконувати це рішення. Такого не було, це перший прецедент. Хоча цей трибунал з морського права він такий порівняно молодий орган, бо ця справа України проти Росії по інциденту в Керченській протоці має номер 26, але він опирається на міжнародну морську практику і на прецендентне право. І до цих пір ще не було жодного випадку, коли держава, яка б підписувала конвенцію, яка є державою, що входить до Ради ООН, щоб вона не виконала рішення", – сказав Новіков.

Він також спрогнозував, якими мають бути санкції проти Росію у цьому випадку.

"Жоден суд, який серйозно до себе ставиться, не може собі дозволити, щоб держава (Росія – ред.) ігнорувала ті рішення, які вже прийняті. Але суд не має виконавчої влади. Це напрямок для зусиль МЗС України – переконати кожну державу в кожному окремому випадку, що свобода мореплавання є настільки важливою цінністю і стосується всіх, що це потребує певних заходів не тільки від України, а й всіх держав… І можна очікувати і треба пробувати переконати відповідні країни і міжнародні органи, що це досить серйозний випадок, щоб ним зацікавитися і щоб спробувати повернути Росію в правове поле міжнародного права", – сказав адвокат.

Він додав: "Ще раз. Ніхто не знає, якими можуть бути санкції. Немає такої ситуації причиною до яких були порушення у військовій сфері мають обмежуватися лише цією сферою. І складно про торгові санкції, бо це регулюється іншим рішенням торгового права. Не в кожному випадку вони можуть бути застосовані… На мою думку, найбільш чутливими  і дієвими є санкції проти конкретних осіб з найближчого кола Путіна, яким заморожують активи і забороняють в'їзд на територію певних держав. Так, це діє. І ми бачили, що російське керівництво сприймає саме такі санкції… І цей шлях є більш ефективним і дієвим, ніж будь-які обмеження військовим кораблям".   

Детальніше про справу українських моряків та про те, що Новіков думає про повернення Росії до ПАРЄ, дивіться у повному відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, 25 травня Міжнародний трибунал з морського права зобов'язав Росію негайно звільнити три українські кораблі та 24 моряків, які були захоплені торік у листопаді. Трибунал визнав, що українські кораблі мали право на прохід Керченською протокою, а Росія діяла в межах правоохоронної, а не військової операції – як на тому наполягала сама РФ. Рішення трибуналу є обов'язковим до виконання.

Натомість Росія вкотре заявила, що у трибуналу немає юрисдикції розглядати відповідне питання. А напередодні Лефортовський суд Москви залишив під вартою до кінця липня останню вісімку військовополоненних моряків. Решті так звані запобіжні заходи продовжили ще раніше.

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Сан-Франциско влаштували акцію на підтримку незаконно заґратованих у РФ українських моряків: як це було – ФОТО

Сан-Франциско, акція
/
Сан-Франциско, акція
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Харкові підірвали та пограбували черговий банкомат
Наступний матеріал
На Майдан Незалежності привезли "Залізний трон українського сходу" – включення
Loading...