'Залізний трон українського сходу' на Майдані Незалежності
'Залізний трон українського сходу' на Майдані Незалежності 5 канал

На Майдан Незалежності привезли "Залізний трон українського сходу" – включення

Читайте по-русски
Поки артоб'єкт перебуватиме в Києві, його охоронятиме муніципальна варта

"Залізний трон українського сходу" – артоб'єкт під такою назвою презентували у столиці. До інсталяції увійшли уламки активної броні танку, частини підбитої військової техніки, кулеметні стрічки, снаряди тощо. Подробиці розповіла кореспондентка "5 каналу" Валерія Павленко.

"Залізний трон" встановили просто на Майдані Незалежності, під Лядськими воротами. Його створив волонтер ще у 2016 році. Відтоді "трон" на постійній основі перебуває в Запорізькому обласному музеї.

Ініціатори проєкту вважають його інтерактивним – до нього можна підійти, доторкнутися, ба навіть посидіти. Кажуть, що таким чином нагадуватимуть людям, що на сході країни продовжується війна.

"Це – Росія. Те, що вона кидає на голови українських громадян. І поки ми тут, у мирному Києві живемо, десь там, далеко-далеко, хоча насправді не дуже далеко звідси, наша "нічна варта", наша армія обороняє мирну землю від оцих "білих ходоків", – заявив член ради ветеранів АТО Антон Колумбет.

Повернути назад, до запорізького музею, "Залізний трон українського сходу" обіцяють за місяць. Нині ж до 20-ї години його охоронятиме муніципальна варта.

Подробиці – у відео.

Валерія Павленко, 5 канал

 

Попередній матеріал
Які санкції загрожують РФ за невиконання рішення Трибуналу щодо звільнення український моряків – Новіков розповів
Наступний матеріал
Українська делегація в ПАРЄ вимагає зустрічі із Зеленським – Геращенко