5 канал

У Запоріжжі виставили на аукціон залізний трон із сотень уламків зброї та боєприпасів з зони АТО

Залізний престол зі Сходу привезли до Запоріжжя з передової

Залізний Трон по-українськи. Ідея виготовлення трону із сотень уламків зброї та боєприпасів, зібраних волонтерами на фронті, належить дизайнеру із Запоріжжя. Він надихнуся відомим американським серіалом "Гра престолів". Нині витвір виставили на аукціон, щоб передати вторговане військовослужбовцям в зону АТО.

Залізний трон зі Сходу привезли до Запоріжжя з передової. Щоб вивантажити на площу 700-кілограмовий виріб, знадобилися зусилля вісьмох дужих чоловіків.

Ідея створення цього експонату належить запорізькому дизайнеру і волонтеру Денису Буштецу. За матеріал послугували уламки боєприпасів та залишки зброї. Нині планує його продати з аукціону, а вторговане відправити в АТО. Ставки приймає вже тиждень. Перші результати вражають.

"Всі підуть туди ж, всі підуть під Авдіївку, 72-й бригаді, 128-й бригаді. Насправді, те, що зараз дають, я не розраховував навіть на це. Дають сім. Є підприємець з Києва, який запитував, чи можна якось бартером, безготівково. Ми сказали: "Не питання, нам не потрібні гроші, ви купуєте те, що треба, на певну суму", – каже Буштец.

5 канал

Поки торги тривають, залізний трон стоїть на запорізькому Майдані Героїв. Містяни спеціально приходять, щоб оглянути незвичайний престол і сфотографуватися біля нього.

"Прощавай, зброє. Це добре б було, але оскільки реалії такі, що навряд чи, я вважаю, допомога, аукціон – це добра справа. Я вважаю, це потрібна справа. Якщо це на допомогу бійцям", – каже один із містян.

На запорізькому Майдані трон стоятиме до неділі. Тоді аукціон завершиться і стане відоме ім'я нового володаря престолу та сума, яку він заплатив.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, "5 канал"

Попередній матеріал
Українська громада Франції вшанувала пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років
Наступний матеріал
Негода у Європі: У Франції ураган знеструмив 75 тисяч будівель, у Великій Британії буревій спричинив кораблетрощу

"Геройське село": Із Красного на Прикарпатті пішли захищати Батьківщину в зоні АТО 33 чоловіки

Штаб АТО: Кількість обстрілів помітно зменшилась, однак бойовики продовжують стріляти з танків

У Житомирі попрощалися з командиром 72-ї механізованої бригади Сергієм Ходоровським, який собою прикрив побратимів

"Командир мені був за батька..." – в Авдіївці загинув герой 72-ї бригади ЗСУ

Затишшя в Авдіївці: Благодійники передали подарунки й смаколики на передову

5 канал - трансляція наживо