5.ua

Заперечення РФ не є перешкодою для юрисдикції суду в Гаазі – Зеркаль

Читайте по-русски
Вона стверджує, що Росія розкрадає українські ресурси в Чорному морі, не дає доступу до покладів нафти й газу

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції, агент України Олена Зеркаль у своєму виступі заявила, що постійна палата третейського суду в Гаазі має право розглядати справу за позовом щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці. Про таке повідомляє "Укрінформ".

"Учора Росія відчайдушно намагалася модифікувати предмет цієї справи, аби загнати його в межі заперечень Росії. Сьогодні ж ви побачите справжню суть справи, представленої на ваш розгляд. Відповідно, вам стане зрозуміло, чому жодне із заперечень Росії не становить перешкоди для вашої юрисдикції", – йдеться в тексті повідомлення.

Вона стверджує, що Росія розкрадає українські ресурси в Чорному морі, не дає доступу до покладів нафти й газу.

"Починаючи з весни 2014 року, Росія викрала вже понад 9 мільярдів кубометрів природного газу. Вона намагалася позбавити ліцензій на вироблення електроенергії, що були належним чином видані органами влади України, і видала власні ліцензії російським компаніям. Росія навіть відібрала в нас цінні сучасні мобільні бурові установки, що їх вона пересуває просторами Чорного моря, на які ми маємо право, щоб добувати наш природний газ", – наголосила Зеркаль.

Нагадаємо, в Гаазі розпочався другий день слухань у справі України проти Росії щодо порушення права прибережної держави. Свою позицію озвучує Україна. Делегацію очолює заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

"Порушуючи численні положення Конвенції ООН з морського права без будь-яких юридичних на те підстав, Росія протиправно збудувала міст через міжнародну протоку. Росія утискає судна всіх країн, що прямують до українських портів чи з них. Росія розкрадає наші енергоресурси в межах наших прав на морських просторах. Росія не пускає наших рибалок у води, в яких вони завжди ловили рибу. Ці порушення становлять у своїй сукупності суцільну зневагу Росією міжнародного морського права", – наголосила Зеркаль.

Російська сторона мала слово напередодні. Справу розглядає постійна палата третейського суду. Вона стосується всіх порушень, які вчинила Росія в Чорному та Азовському морях відповідно до Конвенції ООН із морського права. Зокрема, це перешкоджання навігації, крадіжка корисних копалин, незаконний вилов риби, спорудження Керченського мосту. Кремль традиційно намагається уникнути розгляду справи по суті та відповідальності. 

Як повідомляв 5.UA, в червні 2018 року Україна звернулася до Міжнародного суду ООН із меморандумом у справі проти Росії щодо порушень Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 

 

Попередній матеріал
У Гаазі другий день розглядають справу щодо порушення Росією морського права – подробиці
Наступний матеріал
У КСУ від ранку триває розгляд справи про розпуск парламенту – аргументи сторін
Loading...

Якими будуть наслідки для РФ, якщо та не відпустить українських моряків на вимогу Трибуналу, – коментар Полозова

Росія затягує процес: у Гаазі взялися за розгляд справи "Україна проти РФ"

Україна проти Росії в Міжнародному суді ООН. День другий – репортаж з Гааги

Росія представила свої "аргументи" у справі щодо позову України в Суді ООН – включення

Порошенко затвердив склад делегації, яка візьме участь у публічних слуханнях трибуналу ООН щодо українських моряків

Росія не братиме участі у слуханнях міжнародного трибуналу щодо українських моряків