Міжнародний суд ООН
Міжнародний суд ООН Facebook / Петро Порошенко

"Подарунок" Росії: Україна подала до Міжнародного суду ООН 29 томів доказів щодо фінансування РФ тероризму

  Меморандум з 29-ти томів у справі проти РФ щодо її протиправних дій вже у головному судовому органі ООН

  Україна звернулася до Міжнародного суду ООН з Меморандумом у справі проти Росії щодо порушень Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Про це Міністр закордонних справ України Павло Клімкін написав у Twitter.

  Клімкін написав: "Сьогодні РФ отримає від нас своєрідний "подарунок" в МС ООН. Він важить близько 90 кг, складається з 17500 сторінок тексту і міститься в 29 томах. Подаємо наш меморандум по фінансуванню тероризму і расовій дискримінації".

  Президент України також "привітав" Росію зі святом, наголосивши, що Меморандум містить докази причетності "руки Кремля" у справі збройного втручання на територію України, окупації Криму та дискримінації місцевих татар, вибухів в Одесі, Харкові та Києві, а також збитого літака МН-17. 

  Він написав: "Меморандум містить надзвичайну, як для практики Суду, кількість доказів. Це зроблено для того, щоб ні в кого не лишилося сумнівів, що Росія вчинила протиправні дії і має понести за це відповідальність". 

  У лютому 2014 року Росія анексувала Кримський півострів. У квітні того ж року на Донбасі розпочалася АТО через те, що Росія за допомогою місцевих бойовиків, найманців, а також кадрових російських військовослужбовців окупувала частину сходу України. РФ систематично порушує права українців та кримських татар. На території окупованого півострова та Росії нині утримуються 64 українських політв'язнів. 

  Нагадаємо, держави-учасники "Великої сімки" наголосили, що Росії в G7 не буде, доки не буде досягнуто прогресу щодо врегулювання ситуації на сході України, і доки Росія порушує міжнародні зобов'язання.

  Попередній матеріал
  Туреччина може взяти участь в обміні Сенцова і Кольченка – Джемілєв
  Наступний матеріал
  Справа вживаних двигунів: Міноборони виграло позов проти Львівського бронетанкового заводу
  Loading...

  Без адвоката, документів та пояснень: у Криму чергові обшуки та затримання

  Кадрових військовиків РФ на сході України перекидають у тил – розвідка

  Клімкін у Радбезі ООН звернеться до міжнародних партнерів, щоб ті посилили тиск на РФ через репресії в Криму

  Держдеп США: Ніде у світі немає більш небезпечного місця для російськомовного населення, як на Донбасі

  Сазонов: Завдання України – звільнити Донбас з мінімальною кількістю втрат

  "Кривавий травень": Держдеп США закликав Росію забрати свої війська з Донбасу