МВФ
МВФ utmagazine.ru

МВФ досі не отримав від влади відповіді щодо бачення розвитку України – політолог

Читайте по-русски
На думку Олега Гнатюка, без грошей Міжнародного валютного фонду через пів року в Україні почнуться економічні проблеми

Українська влада досі не надала МФВ відповіді щодо майбутнього України. Це змушує Фонд відтягувати виплату нового кредиту, що, у свою чергу, спровокує в Україні економічні проблеми. Таку думку в ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі" озвучили політологи Ігор Рейтерович та Олег Гнатюк.   

"Я думаю, МВФ досі не отримав від влади відповіді щодо бачення розвитку України. Є дуже багато заяв про якесь там зростання. Але їм потрібна конкретика. Уряд має пояснити МВФ, що і як країна планує робити. Потрібно чітко пояснити, якими інструментами користуватиметься уряд, щоб досягти тих чи інших показників", – зазначив Рейтерович.

На його думку, МВФ хоче стабільності від уряду: "Міжнародний валютний фонд бачить заяви Кабінету Міністрів про старт ринку землі, але дивиться соціологію і бачить, що майже 70% громадян проти представленого формату ринку. Це впливає на МВФ. Якщо минулий уряд мав план дій на декілька років, в якому все було розписано і були гарантії, то сьогодні такого немає".

Олег Гнатюк додав: "Зараз вони вичікують подальші кроки нашого парламенту в реалізації реформ, які вони узгодили на зустрічі з МВФ в вересні. Влада має знайти компромісні рішення, щоб задовольнити і їхні інтереси, і громадськості".

"А без коштів Фонду наша економіка не зможе надалі нормально підтримуватися. Іноземцям були продані облігації державного боргу під високі відсотки. Через пів року ми маємо віддати ці кошти з відсотками. Якщо не буде грошей, які зможуть підтримати ту ситуацію, тоді почнуться проблеми з економікою", – заявив Гнатюк.

Повне відео розмови в етері "5 каналу" дивіться за посиланням:

Нагадаємо, як повідомляло "Новое время" із посиланням на The Wall Street Journal, МВФ пильно стежить за взаємовідносинами Володимира Зеленського й Ігоря Коломойського. Міжнародний валютний фонд відклав фінансову допомогу Україні через занепокоєність, що президент Зеленський не зможе повернути мільярди доларів, виведених з українських банків, зокрема з "ПриватБанку".

5 листопада, 2019 року прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що переговори України з МВФ тривають.

Попередній матеріал
У Київ прибув борт з Донбасу з пораненими військовими – волонтери просять допомогти
Наступний матеріал
Проблемний 198-й округ: визнаний переможець виборів у Раду припускає, що це ще не кінець

Рішення лондонського суду щодо "ПриватБанку" не вплине на перемовини з МВФ – Фурса пояснив чому

Українська делегація вирушила у Вашингтон на перемовини МВФ – подробиці

МВФ спрогнозував рівні ВВП і безробіття в Україні на наступний рік

Гончарук розповів, коли Україна підпише нову програму співпраці з МВФ

Місія МВФ почала обговорення нової програми для України – Гончарук вирішив "заспокоїти паніку" (оновлено)

Новою очільницею МВФ стала представниця Болгарії – що про неї відомо