Юрій Луценко

Луценко запропонував новий порядок доставки російських військових деталей – подробиці

Постачальники Укроборонпрому вийшли з-під контролю, сказав генпрокурор

Генеральний прокурор Юрій Луценко запропонував виписати порядок підприємств, які доставляють військові деталі з Росії, у закритому рішенні РНБО. Про це генпрокурор заявив під час засідання РНБО.

"Моя пропозиція зводиться до наступного – підприємства, які поставляють необхідні деталі, вузли, агрегати із країни-агресора не мають обліковуватися тисячами. Їхній порядок має бути чітко виписаний в закритому рішенні РНБО, їхня кількість має бути обмеженою, а ще краще аби вони звелися до філіалу одного з державних підприємств. Тоді ми спокійно будемо говорити суспільству, що ця робота потрібна, але знаходиться під контролем державних уповноважених структур і правоохоронних органів", – заявив Луценко.

Він додав, що тоді урядовці зможуть "спокійно говорити суспільству, що ця робота потрібна", бо не всі деталі можна виготовляти в Україні. "І замість 5770 поставщиків ми б мали, умовно кажучи, 20 поставщиків з ризикових територій, які знаходяться повністю під контролем усіх уповноважених на це державних органів".

Генпрокурор також зауважив, що постачальники Укроборонпрому вийшли з-під контролю, пише "Укрінформ".

"У 2014 році 502 фірми мали право на поставки ДК "Укроборонпром" після відповідних процедур. У 2015 – 3 тис. 706, у 2016 – 4 тис. 315, у минулому році – 5 тис. 707. Зрештою ДК у середині минулого року видав наказ, де відмовився від контролю за цими фірмами і передав усю відповідальність за доброчесність суб'єктів господарювання на місця – керівникам державних підприємств", – сказав він.

Луценко сказав, що вважає це рішення неправильним, бо воно посилило зв'язки між службами безпеки заводів з імовірними постачальниками. На думку Луценка, кількість підприємства, які постачають військову продукцію на державні заводи з країни-агресора, має бути обмежена.

Як повідомляв 5.UA, 25 лютого 2019 року журналісти програми "Наші гроші" (Bihus.info) оприлюднили матеріали про викриття масштабних схем розкрадання в оборонному комплексі, до яких можуть бути причетні посадовці. Йдеться про події 2014-2016 років. В "Укроборонпромі" тоді заявили, що журналісти маніпулюють закритою інформацією, яку могли отримати в межах кримінальних проваджень. 26 лютого Президент тимчасово призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. 4 березня Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського з посади.

Нагадаємо, напередодні, 4 березня 2019 року, автори програми "Наші гроші" оприлюднили нову серію власних розслідувань. Посилаючись на анонімні дані, заявили, зокрема, що чільник "Укроборонпрому" Павло Букін та вже колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський отримували "відкати" під час оборудок із закупівлями в "Укроборонпромі". Зауважили, що під час придбання російських альтиметрів для ремонту казахських літаків Ан-26 в Україні Павло Букін отримав 10 тисяч доларів, а Олег Гладковський – 30 тисяч доларів США відповідно. Автори розслідування стверджують, що отримали архів із листуванням учасників так званих схем та дані про давання й отримання хабарів людьми, задіяними у процесі. В "Укроборонпромі" при цьому заперечили семиразове завищення ціни на прилади для Ан-26

Попередній матеріал
Кириленко розповів, як у новому законопроекті про мову виписані права нацменшин
Наступний матеріал
Питання панівної висоти: як на Попаснянському напрямку окупанти дошкуляють ООС і ОБСЄ