www.mil.gov.ua

Порошенко: Україна ініціює комплексний міжнародний аудит "Укробронпрому"

Читайте по-русски
Порошенко також пропонує ввести до складу наглядової ради "Укроборонпрому" фахівців із країн-членів НАТО

Україна ініціює проведення комплексного міжнародного аудиту державного концерну "Укроборонпром", зокрема комплексну ревізію всіх укладених контрактів. Про таке заявив Президент України Петро Порошенко на засіданні РНБО.

"Відповідно до закону про національну безпеку, ми ініціюємо комплексний міжнародний аудит концерну "Укроборонпром", комплексну ревізію всіх контрактів. І тут я проситиму допомоги уряду, і вона має бути абсолютно прозорою, забезпечувати цілковиту довіру, зокрема і з боку українського суспільства", – сказав Президент.

Крім того, Порошенко пропонує ввести до складу наглядової ради "Укроборонпрому" фахівців із країн-членів НАТО.

"Необхідно негайно вирішити питання про розширення складу наглядової ради концерну за рахунок міжнародних фахівців із країн-партнерів, які є членами НАТО", – сказав глава держави.

Президент також наголосив, що з урахуванням подальшої інтеграції України в НАТО їй нема чого приховувати від країн-партнерів.

"І це прискорить досягнення підприємством "Укроборонпром" стандартів, необхідних для нашого вступу до Північноатлантичного альянсу", – наголосив Порошенко.

Він зазначив, що розширення наглядової ради ДК за рахунок фахівців із країн-партнерів НАТО є кроком для виконання закону Про національну безпеку України.

ОНОВЛЕННЯ. Згодом стало відомо, що РНБО доручила провести аудит і ревізію "Укроборонпрому". Про це повідомляє прес-служба РНБО України.

"Секретар РНБО України повідомив, що за результатами засідання доручено провести аудит і ревізію діяльності ДК "Укроборонпром" та підприємств-учасників концерну із залученням іноземних експертів”, - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що Генпрокуратурі, СБУ, НАБУ та ДБР рекомендовано здійснити перевірку і надати правову оцінку викладеним у ЗМІ фактам порушень у сфері оборонних закупівель та поінформувати громадськість про результати.

Як повідомляв 5.UA, 25 лютого 2019 року журналісти програми "Наші гроші" (Bihus.info) оприлюднили матеріали про викриття масштабних схем розкрадання в оборонному комплексі, до яких можуть бути причетні посадовці. Йдеться про події 2014-2016 років. В "Укроборонпромі" тоді заявили, що журналісти маніпулюють закритою інформацією, яку могли отримати у межах кримінальних проваджень. 26 лютого Президент тимчасово призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. 4 березня Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського з посади.

Нагадаємо, напередодні, 4 березня 2019 року, автори програми "Наші гроші" оприлюднили нову серію власних розслідувань. Посилаючись на анонімні дані, заявили, зокрема, що чільник "Укроборонпрому" Павло Букін та вже колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський отримували "відкати" під час оборудок із закупівлями в "Укроборонпромі". Зауважили, що під час придбання російських альтиметрів для ремонту казахських літаків Ан-26 в Україні Павло Букін отримав 10 тисяч доларів, а Олег Гладковський – 30 тисяч доларів США відповідно. Автори розслідування стверджують, що отримали архів із листуванням учасників так званих схем та дані про давання й отримання хабарів людьми, задіяними у процесі. В "Укроборонпромі" при цьому заперечили семиразове завищення ціни на прилади для Ан-26

Попередній матеріал
У Запоріжжі невідомі розтрощили череп екс-чільнику антикорупційної комісії
Наступний матеріал
У Мексиці знайшли печеру майя з тисячолітніми ритуальними артефактами – відео
Loading...