americanspecialops.com

Гриф "секретно" VS Prozorro: чи безпечно для України військові закупівлі робити відкритими – Романенко

Читайте по-русски
У багатьох розвинутих країнах військові закупівлі є відкритими

В ефірі "5 каналу" заступник начальника Генштабу (2006 - 2010) Ігор Романенко оцінив, чи має держава зняти гриф "секретно" з більшості таких покупок і чи правильно вивести більшість таких підприємств у систему ProZorro.

"Я думаю, що навіть в умовах війни відсоток відкритості закупівель можна довести до 90% чи й близько того. Ми знаємо з прикладу розвинутих країнах це. І система ProZorro тут має бути, але треба переформатувати структуру нашого "Укроборонпрому" і питання закупівель закордонної зброї, бо ми бачимо, що, на жаль, нинішню систему намагаються модернізувати, але цей процес незакінчений. Тому система і допускає те, що ми бачимо", – сказав експерт.

На запитання ведучої, чи могли б ЗСУ обійтися у 2014 році без комплектуючих для військової техніки, Романенко відповів: "Неодноразово був на передовій, і от українські армійці кажуть: "Дайте нам озброєння, дайте нам броньований захист – і  в них є ця правда, яку вони відстоюють зі зброєю на передовій. І у зв'язку з тим, я стаю на позицію того, що нам треба це робити, на жаль, поки що в будь-який спосіб, але – і тут але з великої літери – це не означає, що на цьому можна робити таку поживу, як роблять окремі люди". 

Детальніше дивіться у повному відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, 25 лютого 2019 року журналісти програми "Наші гроші" (Bihus.info) оприлюднили матеріали про викриття масштабних схем розкрадання в оборонному комплексі, до яких можуть бути причетні посадовці. Йдеться про події 2014-2016 років. В "Укроборонпромі" тоді заявили, що журналісти маніпулюють закритою інформацією, яку могли отримати у межах кримінальних проваджень. 26 лютого Президент тимчасово призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. 4 березня Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського з посади.

Нагадаємо, напередодні, 4 березня 2019 року, автори програми "Наші гроші" оприлюднили нову серію власних розслідувань. Посилаючись на анонімні дані, заявили, зокрема, що чільник "Укроборонпрому" Павло Букін та вже колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський отримували "відкати" під час оборудок із закупівлями в "Укроборонпромі". Зауважили, що під час придбання російських альтиметрів для ремонту казахських літаків Ан-26 в Україні Павло Букін отримав 10 тисяч доларів, а Олег Гладковський – 30 тисяч доларів США відповідно. Автори розслідування стверджують, що отримали архів із листуванням учасників так званих схем та дані про давання й отримання хабарів людьми, задіяними у процесі. В "Укроборонпромі" при цьому заперечили семиразове завищення ціни на прилади для Ан-26

Попередній матеріал
У Харкові поліцейський "кришував" банду наркодилерів: відео затримання
Наступний матеріал
Окупанти в ОРДЛО проводять рейди серед бойовиків і місцевого населення: кого шукають та чого бояться – ГУР
Loading...