Павло Ковтонюк в ефірі програми "ІнфоДень"
Павло Ковтонюк в ефірі програми "ІнфоДень" 5 канал

Ковтонюк: Повернення фармацевтичних мафій буде під гаслом "захистимо національного виробника"

Читайте по-русски
За словами ексзаступника голови МОЗ, відставка Олега Петренка з посади керівника Служби здоров'я – це велика втрата для медреформи

Повернення до старих схем на українському фармацевтичному ринку відбудеться під назвою "захистимо національного виробника". Таку думку в ефірі програми "ІнфоДень" висловив колишній заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк.

"Зараз є небезпека до повернення старих схем. Передбачаю, що воно буде називатися "захистимо національного виробника". Нині всі механізми спрямовані на те, щоб у нас була максимально конкурентна фармацевтична політика. Але під ініціативами протекціонізму щодо певних українських компаній можуть повертатися старі схеми", – зазначив Ковтонюк.

Він продовжив: "Чому це погано? Так, підтримувати вітчизняного виробника – добре. Але погано тому, що коли створюєш таку "тепличку" для двох-трьох фармацевтичних компаній або всіх українських, вони перестають конкурувати, розвиватися. Їхня якість погіршується, а бізнес стає залежним від того, чи зробить їм далі депутат цю преференцію, що помножує корупцію. Ліки гірші, дорожчі і корупція – те, що в нас було завжди".

Ексзаступник голови МОЗ також прокоментував роботу міністерства: "У мене подвійні враження. Коли прийшла нова команда, були заяви, які непокоїли. Потім риторика змінилася і стала прореформаторською. Але водночас відбуваються речі, які говорять про протилежне. Зокрема, в міністерстві багато людей, які зовсім не асоціюються з реформами. Раніше в МОЗ їх позбавили статусу радників, а вони перейшли в комітет і роблять якісь дивні заяви, приходять на робочі групи, поновлюються на посадах, як нещодавно було з київським медуніверситетом. В нас ситуація дисонансу: ніби робимо реформу, але на практиці воно не зовсім це нагадує".

"Відставка Петренка – це величезна втрата для медичної реформи і для того, щоб вона комфортно і контрольовано розпочалася. Це буде дуже непростий процес. Без людини такого масштабу, почати його якісно і не болісно буде дуже важко. З його заяв можна зробити висновок, що протиріччя були на ціннісному рівні. Це не була якась мікроситуація", – сказав Ковтонюк.

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, 26 листопада голова Національної служби здоров'я України Олег Петренко написав заяву про звільнення. Причиною цього він назвав різні цінності з командою, яка працює над трансформацією системи охорони здоров'я.

Попередній матеріал
"Зеленський в очах Путіна побачить лише три букви": останні приготування до "нормандської зустрічі"
Наступний матеріал
Як українські дипломати протистояли провокаціям Росії на форумі ООН – відео
Loading...

Шанс на життя: чи запрацює трансплантація органів в Україні

"МОЗ досяг дна": біля Уряду відбувся протест через відсутність безоплатних ліків для тяжкохворих

Бюджетна пастка 2020-го: чому понад 70% орфанних пацієнтів можуть залишитися без ліків

"Пацієнти України" заявляють, що МОЗ блокує закупівлю ліків для тяжкохворих

"Величезний корупційний ризик": експерт розповів, чим загрожує скасування чинної системи закупівлі ліків

В Україні знову заборонили популярне знеболювальне – яка причина