закон україни 5.ua

Закони про незаконне збагачення та покарання за фальсифікацію ліків набули чинності – що передбачають

  Читайте по-русски
  Посилено відповідальність службових осіб, діяльність яких безпосередньо пов’язана з обігом ліків

  Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів" сьогодні, 28 листопада, набув чинності, передає "Укрінформ".

  Цей документ доповнює Кримінальний кодекс України статтею 368-5 "Незаконне збагачення", згідно з якою набуття такими особами активів, вартість яких більш ніж на 6,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує їхні законні доходи, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  Внесено також зміни до Цивільного процесуального кодексу України, згідно з якими справи про визнання активів необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави розглядає Вищий антикорупційний суд.

  Крім того, набув чинності закон "Про внесення змін до статті 321-1 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів".

  Як повідомляв 5.UA, цей документ вносить зміни до статті 321-1 (фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів) Кримінального кодексу України, згідно з якими виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років (до цього санкція за такі дії передбачала позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років).

  "Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або у великих розмірах, або якщо вони спричинили тривалий розлад здоров'я особи, а також виробництво фальсифікованих лікарських засобів караються позбавленням волі на строк від восьми до 10 років (раніше – від п’яти до восьми років) з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна", – додали у повідомленні.

  Крім того, закон посилює відповідальність службових осіб, діяльність яких безпосередньо пов'язана з обігом ліків.

  Попередній матеріал
  "З надією на мирне врегулювання розбіжностей": Трамп підписав закони на підтримку протестувальників у Гонконгу
  Наступний матеріал
  "Мені справді шкода" – ще один депутат від "Слуги народу" зізнався у своїй судимості

  Опубліковано закон про незаконне збагачення чиновників – завтра набуде чинності

  "Загрожує внутрішній безпеці країни": в Україні посилять покарання за фальсифікацію ліків

  "10% від хабара – в нагороду": Зеленський підписав закон щодо викривачів корупції

  "Ганебний продаж України": Княжицький про прийнятий Радою закон щодо ринку землі

  Таксисти нарікають на недоліки закону про перевезення дітей і підготували звернення до президента – сюжет

  Рішення Бундестагу щодо "Північного потоку-2" може створити руйнівний прецедент – МЗС