свобода, дівчина на пляжі
свобода, дівчина на пляжі Depositphotos

Зеленський підписав закон про вільний доступ до пляжів – як каратимуть порушників

  Читайте по-русски
  Закон вводиться в дію через три місяці після набрання чинності

  Президент Володимир Зеленський підписав закон № 233-ІХ про забезпечення вільного доступу громадян до узбережжя водойм. Про це інформує офіційне інтернет-представництво глави держави.

  "Закон забороняє обмеження права загального водокористування; забезпечує безперешкодний і безоплатний доступ до узбережжя річок, водойм та островів для загального водокористування і посилює відповідальність за будь-яке обмеження такого доступу", – йдеться у повідомленні.

  Відповідно до документа, обмеження доступу українців до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах в межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм та островів загального користування – каратиметься штрафом у 3,4-6,8 тис. грн (для громадян) та 6,8-11,9 тис. грн (для посадових осіб).

  А повторне порушення закону протягом року каратиметься штрафом у 6,8-11,9 тис. грн і 11,9-17 тис. грн – для громадян і посадових осіб відповідно.

  Також, за новим законом суд може позбавити права користування юридичну або фізичну особу, яка встановила огорожу на земельних ділянках прибережних смуг і обмежила доступ до них громадян.

  Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через три місяці після набрання чинності.

  Як повідомляв 5.UA, державі повернули острів біля Козина вартістю близько 433 млн грн.

  Попередній матеріал
  "Вдячні за співпрацю": що під час зустрічі обговорили Порошенко і ексголова Бундестагу
  Наступний матеріал
  Зеркаль піде з посади, бо не може чинити опір Росії за керування Зеленського
  Loading...