Автокрісло
Автокрісло 5 канал

Таксисти нарікають на недоліки закону про перевезення дітей і підготували звернення до президента – сюжет

Читайте по-русски
За новим законопроєктом, таксисти мають приїздити на виклики з автокріслами, якщо в авто їхатимуть діти

Таксисти проти нового законопроєкту про обов'язкові спецзасоби для перевезення дітей в автомобілях. Йдеться нібито про автокрісла, але водії говорять про помилки в документі, який ухвалили депутати. Таксисти підготували звернення до президента і голови Верховної Ради з проханням не підписувати закону. Деталі розповість Валерія Павленко.

За новим законопроєктом, із такими кріслами таксистам потрібно приїздити на виклики, якщо в авто їхатимуть діти. От тільки у законі купа помилок, нарікають українські таксисти. Перша з них: визначення спецзасобу.

"Вони хотіли запровадити відповідальність за перевезення дітей без дитячих крісел, але, на жаль, допустилися помилки. В жодному законі вони про дитячі автокрісла не сказали. Вони написали, що потрібно перевозити за допомогою спеціальних засобів, а єдине визначення спеціальних засобів – це гумові кийки, кайдани, сльозогінний газ, патрони і гранати. Перевозити дітей з такими речами неможливо", – пояснює голова правління української таксомоторної асоціації Андрій Антонюк.

Не згодні водії і з системою штрафів. Копи зможуть карати водіїв на власний розсуд. Та кожен штраф таксисти оскаржуватимуть у суді.

"Патрульним буде дуже складно визначитись, чи достатньо оснащений транспортний засіб, чи ні. Немає чіткого поняття, які саме повинні бути автокрісла, чи взагалі автокрісла вони мають на увазі, чи спеціальні засоби. Тобто ось це все буде розглядатись судом і будуть підстави для скасування", – наголошує адвокат Софія Шипілова.

Скаржаться таксисти і на кількість замовлень на поїздки з дитячими кріслами. Кажуть, їх замало.

"До трьох відсотків взагалі. Від загальної кількості замовлень. Найбільше це завжди, відсотків 20-30 замовлень, – це транспортні центри. Тобто це потяги, це літаки, це на автобус", – каже голова профспілки таксистів Василь Попик.

Таксисти пропонують нардепам переглянути законопроєкт. А батькам самостійно подбати про безпеку власних дітей. Натомість, якщо батьки викликають таке таксі з дитячим автокріслом – поїздка коштуватиме ледь не вдвічі більше. І чекати машину доведеться щонайменше годину.

"Батьки мають про це подумати. Вони або повинні мати своє крісло і вийти до автомобіля таксі, або коли вони замовляють таксі, то мають конкретно сказати, яка дитина, яке крісло. За це буде заплачено додаткові гроші. І саме таке болюче, це буде серйозно по часу. Тобто це буде за годину, не раніше", – запевняє Василь Попик.

Варіантом із власним автокріслом уже кілька років поспіль користується Олег Ритвин – батько двох дітей. Якщо викликає таксі, крісло встановлює сам.

"Так, у мене є двоє дітей. Власного авто у мене немає. Ось у мене є два автокрісла, це маленька люлька для дітей до одного року і велике крісло для дітей від 9 до 36 кілограмів. У мене це займає до однієї хвилини. Це дуже проста процедура і кожен зможе з нею впоратися", – переконує Олег Ритвин.

Принаймні кілька служб столичних перевізників проблеми в автокріслах не бачать. І пропонують послугу для дітей. Через малий попит обладнали лише 5 автівок. Поки що цього достатньо.

"Ми зараз може будемо замовляти більше, але поки не було такого великого навантаження. Для того, щоб треба було замовляти більше, звичайно, після прийняття закону дзвінків дуже багато. Плюс до цього в нас 10 машин з бустерами. Бустери – це маленькі підкладки, це не зовсім крісла. Це підкладки для діток постарше, щоб можна було сісти і прив'язати ремінь безпеки", – розповіла директор транспортної компанії Вікторія Федосюк.

Та не всі приватні перевізники готові власним коштом купувати крісла. Тому нині у профспілці таксистів звертаються до президента України та голови Верховної Ради. Просять не підписувати законопроєкту та повернути його на додатковий розгляд парламентарям.

Валерія Павленко, Сергій Клименко, "5 канал"

Заховане глибше, аніж Помпеї: як в Італії реставрують древнє місто Геркуланум – ФОТО

 

Попередній матеріал
Спричинив поліграф-скандал: ВР підтримала законопроєкт, що ліквідує "майданчики Яценка" – подробиці
Наступний матеріал
Ділять право на тональність: гурт "Антитіла" судиться з уродженцем Луцька – подробиці

Хворіти за розкладом не можуть: у Черкасах люди з інвалідністю скаржаться на місцеве соціальне таксі

Захист пасажирів у таксі: Google Maps тестує нову функцію

На Миколаївщині сталася масова бійка між таксистами та місцевими жителями – відео

"БлогПост": про службу таксі, таксистів, чистоту та вік їхніх автівок, музику та швидкість

Австрія стала першою країною Європи, де випробували безпілотне повітряне таксі EHang 216 – відео

У Києві сталася жахлива ДТП: пасажирка таксі згоріла живцем у машині – фото, відео