Таксі
Таксі Depositphotos

У "Слузі народу" запропонували обкласти податками служби таксі

  Читайте по-русски
  Данило Гетманцев запевняє, що наразі профільний комітет ВР "не розглядає жодних законопроєктів щодо таксистів"

  Помічник народного депутата від "Слуги народу" Данила Гетманцева – Дмитро Михайленко – оприлюднив концепцію оподаткування послуг таксі в Україні. Відповідний пост він виклав у себе на Facebook.

  На його думку, в Україні ще з часів проведення Євро-2012 "безуспішно намагаються створити регуляторну базу для безпечного і легального таксі". Обсяг ринку Михайленко оцінює у 50 млрд гривень і уточнює, що велика частина його працює в тіні.

  "У зв'язку з цим ми хотіли б звернути увагу на нещодавні зміни польського законодавства, де, як останнім часом і в багатьох європейських країнах, держава врегулювала ринок таксі з урахуванням розвитку технологій, появи інтернет-додатків із виклику таксі, появи міжнародних компаній-посередників, зі справедливим урахуванням інтересів усіх учасників перевезень на таксі в країні: пасажирів (безпека, якість), бізнесу (доходи), держави (податки)", – розповів він.

  Зокрема, мовиться про легалізацію посередників – тобто диспетчерських. Михайленко вважає, що в Україні диспетчерські повинні бути податковими агентами, таксисти – підприємцями 1-ої, 2-ої або 3-ої груп (в залежності від того, чи постійно вони займаються перевезеннями).

  "Як компромісний варіант, що враховує досвід сусідів, ми пропонуємо таку систему фіскального контролю:

  • диспетчерські посередники (СЕРЕДНІЙ І ВЕЛИКИЙ БІЗНЕС) – юридична особа, зареєстрована в Україні, яка здійснює діяльність і сплачує податки в Україні, податковий агент, який повідомляє про доходи таксистів, здійснює контроль, оскільки передає замовлення і збирає ІНФОРМАЦІЮ ПРО КОЖНУ ПОЇЗДКУ, інформація передається ДЕРЖАВІ, ЗА НЕЗАКОННЕ ПОСЕРЕДНИЦТВО ВЕЛИКІ ШТРАФИ;
  • поділ перевізників на: таксі (професійний вид діяльності, СЕРЕДНІЙ І МАЛИЙ БІЗНЕС) і на замовлення (любителі, змінний дохід, самозайняті);
  • крім 2-ої і 3-ої групи, додаємо також першу групу єдиного податку як більш функціональну альтернативу патентуванню".

  Водночас сам нардеп і голова профільного комітету ВР Данило Гетманцев у себе на Facebook написав, що "комітет з питань фінансів, податкової і митної політики не розглядає жодних законопроєктів щодо таксистів".

  Дивіться також: "БлогПост": про службу таксі, таксистів, чистоту та вік їхніх автівок, музику та швидкість.

  Попередній матеріал
  Провладний "1+1" займається пропагандою в стилі російського телебачення – заява "ЄС"
  Наступний матеріал
  Бабине літо триває: кінець тижня в Україні буде сухим і теплим
  Loading...