Тарас Тополя
Тарас Тополя vidomosti-ua.com

Ділять право на тональність: гурт "Антитіла" судиться з уродженцем Луцька – подробиці

Читайте по-русски
Сергій Лапковський називає себе винахідником. Каже, вигадав та запатентував унікальну тональність

Український гурт "Антитіла" судиться із лучанином Сергієм Лапковським. Чоловік стверджує, що вигадав і запатентував унікальну тональність, яку музиканти використали у своїх піснях. Намагався стягнути з колективу мільйон гривень, однак суд залишив його позов без розгляду. Тож тепер, щоб відновити справедливість, до Феміди звернулися виконавці, – вимагають стягнути з чоловіка, який вважає себе винахідником тональності, 1 гривню за порушення авторських прав.

Сергій Лапковський називає себе винахідником. Каже, вигадав та запатентував унікальну тональність. Демонструє її звучання на телефоні. Чоловік переконує: гурт "Антитіла" незаконно використав його винахід у своїх піснях.

"Я запатентував, щоб ця частота співпадала з частотою тону, тоді музична композиція не має дисонансу. Вони взяли в трьох речах. Значить, "Все красиво", "Молоко" і "Дунай" – співпадають і тональність, і частота – вони використали винахід", – переконує Сергій Лапковський.

Чоловік намагався через суд отримати від музикантів мільйон гривень компенсації. Щоправда, суд тоді залишив його позов без розгляду. Цей судовий процес ініціювали представники гурту. Кажуть, пісні "Антитіл", які Лапковський як доказ надавав суду, були скопійовані з ліцензійного диска гурту. А це заборонено законодавством. Тож від відповідача тепер вимагають символічну суму компенсації – 1 гривню.

"Ми звернулися до суду, щоб притягти його до відповідальності і його посіпак, які займалися тим, що підписували йому різні папірці, якими нібито легітимізували те, що гурт "Антитіл" нібито порушив його авторські права", – пояснив представник гурту "Антитіла" Ярослав Куц.

"Мета Лапковського – заробити таким чином грошей. Якби він виграв цю справу, він би далі позивався до інших виконавців, бо ми всі використовуємо тональності у своїх піснях і всі використовуємо темп, без цього просто музика не може існувати", – наголосив директор "Антитіл" Сергій Вусик.

Ще один відповідач за позовом "Антитіл" – викладач Волинського училища культури і мистецтв Віктор Тиможинський. Він робив експертизу пісень на предмет використання у них запатентованої тональності. Запевняє: при дослідженні твори з диска не копіював.

"Він мене просить встановити ті параметри нот, що ми ходимо по землі ногами, що ми дихаємо повітрям – це для музиканта такі параметри. Всі музиканти використовують ті самі принципи тональності, які працюють у тональній музиці. Вся поп-культура побудована на тональній музиці", – каже відповідач Віктор Тиможинський.

Це було перше слухання в цій справі. Наступне заплановане на грудень. Розгляд справи щодо скасування патенту Лапковського на його нібито "винаходи" розглядатиме вже Печерський суд Києва.

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"

Нагадуємо, "UA: Суспільне мовлення" та телеканал "СТБ" оголосили про початок Нацвідбору на "Євробачення-2020".

Овечі шкури та маски на обличчях: на Закарпатті стартував наймасовіший фестиваль "Коляда в старому селі" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Таксисти нарікають на недоліки закону про перевезення дітей і підготували звернення до президента – сюжет
Наступний матеріал
Вологість і температура 5 градусів: чому спортсмени Черкас змушені тренуватися в жахливих умовах – сюжет

Ресторатори Дніпра приготують спеціальні страви, аби врятувати місцеву філармонію – сюжет

Трубили пісні Стінга, "Казки" і Скрябіна: як по-особливому закрили туристичний сезон на Волині

Роботи-рокери з Німеччини виступили на технофестивалі у Дніпрі

"Не забуває про Україну": головний диригент австрійської опери приїхала з майстер-класом до Києва

"Здіймуться Карпати, відчувши долі знак" – з'явився офіційний саундтрек до екшену "Захар Беркут"

Отримав більше нагород "Греммі", ніж Пол Макартні та Бейонсе: як український піаніст Володимир Горовиць став відомим на весь світ