Трубач у замку Львівщини
Трубач у замку Львівщини 5 канал

Трубили пісні Стінга, "Казки" і Скрябіна: як по-особливому закрили туристичний сезон на Волині

Читайте по-русски
Для декого зі слухачів новий репертуар музиканта став несподіванкою. Інші спеціально прийшли опівдні під стіни замку, щоб почути гру кликуна

Твори класиків, українські та закордонні хіти лунали з вежі Луцького замку. Туристичний сезон в обласному центрі Волині цьогоріч вирішили завершити по-особливому. Трубач, який зазвичай вітає гостей замку Любарта, розширив свій репертуар. Враженнями від імпровізованого концерту під стінами історичної вежі слухачі поділилися із кореспондентами "5-го каналу".

Композиція Стінга лунає замість української народної пісні "Волинь моя", яку кликун Андрій щодня виконував з вежі Луцького замку. Закрити туристичний сезон музикант вирішив світовими та вітчизняними хітами.

"Ми придумали таку фішку, зробити маленький концерт, щоб люди почули не тільки "Волинь моя", а ще й різноманітну музику, таку як Yesterday, My way, Стінга пісні, українські різні – "Плакала" гурту "Казка", – розповів музикант Андрій Єдинак.

У давнину кликуна ще називали глашатаєм. У добу Середньовіччя людина цієї професії інформувала містян про події.

"Це є один з персонажів Луцької міської історії, ми його популяризуємо і хотілося б, щоб більше про нього знали лучани. Він спілкується щодня з туристами, з лучанами і знає, що вони полюбляють", – зауважує начальниця управління туризму та промоції Луцька Катерина Теліпстка.

Для декого зі слухачів новий репертуар музиканта став несподіванкою. Інші спеціально прийшли опівдні під стіни замку, щоб почути гру кликуна.

"Така ідея дуже гарна. Можна перенестися в недалеку історію, побачити, який одяг був у цей період часу ну і цікавинка, яка приваблює", – переконаний відвідувач замку Михайло Лепкий.

"Навіть для лучан це цікаво. Репертуар дуже сучасний. Наприклад, зараз була Скрябін "Спи собі сама", яка дуже популярна в Україні. Мені подобається, я б приходила частіше", – запевняє Оксана Стельмащук.

Наступного разу містяни та туристи зможуть почути гру кликуна вже в новому туристичному сезоні, який зазвичай стартує у травні.

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"

Волинський ентузіаст заквітчав чорнобривцями і соняхами понад 500 кілометрів українських доріг – ФОТО

 

Попередній матеріал
"У дитсадку батареї холодніші, ніж повітря на вулиці": чому на Львівщині два міста досі без опалення
Наступний матеріал
Порошенко відвідав захисників України, які проходять реабілітацію у Львові

Співачка заробляє кошти для українських бійців, виконуючи в США лемківські пісні – "Голос Америки"

Надихають боротися далі: у Харкові презентували збірку революційних пісень 1917-1921 років

У Дніпрі відлунав фестиваль "Пісні, народжені в АТО": на сцену вперше вийшов хор волонтерів – репортаж

"Коли тобі важко": Вакарчук на концерті в Києві присвятив пісню кримським татарам

Переможці "Євробачення" з 1956 по 2019 рік – відео

"Євробачення 2019": що готує для глядачів другий півфінал – включення з Ізраїлю