Аничка
Аничка Скріншот відео

Співачка заробляє кошти для українських бійців, виконуючи в США лемківські пісні – "Голос Америки"

Читайте по-русски
Разом із бійцем ЗСУ вона записала пісню для соціально-мистецького проекту "Пісні війни"
  1. Коли в Україні розпочалася Революція Гідності, а згодом – російська агресія на сході, українці США організували кампанію допомоги Батьківщині. Співачка Аничка, яка живе в Каліфорнії, провела десятки концертів по всій країні і зібрала загалом понад 100 тисяч доларів на потреби України. Про таке розповідає "Голос Америки".

У домі Анни Чеберенчик у Сакраменто лунає лемківська пісня. Жінка походить із лемківської родини на Львівщині, лемківські пісні співає з дитинства, і вони стали основою її професійної кар’єри. У розпал співочої кар’єри в Україні вона вийшла заміж і переїхала до США.

Але з початком російської агресії на сході України не могла залишатися осторонь.

"Я просто поговорила з чоловіком і сказала, що, можливо, постараюсь використати свій талант у таких цілях. Тому що багатьох людей я знаю, на багатьох фестивалях виступала. Тож, можливо, ми зберемо кошти разом і передамо в госпіталь пораненим", – каже Аничка.

Перший концерт відбувся в Сан-Франциско, другий – у Лос-Анджелесі, третій – у Сакраменто. Так вона зібрала перші 16 тисяч доларів.

"Я дуже хвилювалась, бо телефонуючи до людей, не знала, якою буде відповідь. Всі приміщення мені давали безкоштовно, усі, хто виставляв звук, безкоштовно працювали, щоб допомогти. Всі, кому дзвонила, казали: "Аничка, нема проблем, ти що", – згадує співачка.

У 2015 році до Лос-Анджелеса на реабілітацію почали прибувати перші поранені українські військові. Виникла потреба у грошах. Аничка знову повернулась на сцену.

"За реабілітацію потрібно платити, і кошти потрібні. Я знала Ірину Ващук, яка привезла їх сюди. Зайшла розмова, що потрібні кошти. Я сказала, що можу допомогти, я можу продовжити концерти", – каже Аничка.

Вона організувала десятки концертів у США і Канаді. Всі кошти йшли на лікування, реабілітацію, протезування поранених українців. На гастролі з Аничкою їздила її тоді чотирирічна донька Христинка. Вони були всюди: в Гарварді, в Клівленді, в Чикаго.

Поміж військових, які пройшли реабілітацію в Каліфорнії, був тяжко поранений під Слов’янськом штурман армійської авіації майор Сергій Тітаренко. З ним у співачки зав'язалася особлива дружба. Разом навіть записали в Україні пісню "Настане мирний час" для соціально-мистецького проекту "Пісні війни".

Українці Каліфорнії, розповідає Аничка, продовжують підтримувати родини загиблих воїнів, а вона особисто продовжує збирати кошти тим, що найкраще вміє – піснею.

Нагадаємо, 23 вересня президент Зеленський зустрівся із представниками української діаспори в США. Він пообіцяв, що "етнічні українці з окремих країн матимуть можливість отримати українське громадянство і зберегти, у випадку американських українців, американське".

Попередній матеріал
"Не перезавантаження, а надання додаткових повноважень" – комітет схвалив президентський закон щодо ДБР
Наступний матеріал
"Задай питання президенту": під час пресмарафону Зеленського відбудеться акція протесту – подробиці
Loading...

Сутички між учасниками акції "Безсмертний полк" та українською діаспорою сталися в Лісабоні

Світовий конгрес українців обрав нового президента: які подальші плани

"Вжити рішучих заходів": українська діаспора вимагає від світу жорсткої відповіді РФ