Польща Україна
Польща Україна galka.if.ua

Зеленський не зустрінеться з українцями в Польщі – діаспора обурена

  Читайте по-русски
  Українська діаспора "глибоко засмучена" тим, що Володимир Зеленський "проігнорував найбільшу у світі закордонну українську громаду"

  Зустріч з українською діаспорою в Польщі не можна було спланувати через специфіку нинішнього візиту Володимира Зеленського до Варшави. Про таке йдеться в коментарі офісу президента "ВВС News Україна".

  Раніше представники десятків світових організацій української діаспори направили Володимиру Зеленському відкритого листа, в якому висловили "глибоку стурбованість" з приводу того, що президент України не зустрінеться з співвітчизниками під час візиту до Польщі 31 серпня – 1 вересня. Адже у цій країні живе 20% закордонних українців.

  Зеленський цю ситуацію пояснив так: "Мій поточний офіційний візит до Польщі передусім пов'язаний з пам'ятними заходами з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни, тому, на жаль, не всі зустрічі, зокрема з українською громадою, було можливо запланувати та узгодити з польською стороною".

  При цьому він наголосив, що "глибоко шанує" українців, які проживають за кордоном, адже "їхній внесок у розвиток і становлення Української держави та зміцнення національної економіки неможливо переоцінити".

  Він також згадав, що діаспора підтримує незалежність і територіальну цілісність України, а багато її представників долучилися до волонтерської справи під час російської агресії на сході України.

  Додамо, що у відкритому листі діаспорян також міститься низка вимога та прохань до президента України. Зокрема, зустрічатись з громадянами України, які живуть за кордоном, під час офіційних візитів, а також створити посаду штатного радника з питань закордонних українців при Кабміні. Також у листі просять президента запровадити електронне голосування для громадян України за кордоном, передбачити представництво діаспори у Верховній Раді, дозволити множинне громадянство та створити програму повернення трудових мігрантів.

  У відповідь на це президент нагадав, що вже підписав указ про спрощення отримання громадянства України, а серед його пріоритетів є удосконалення законодавства України для посилення прав закордонних українців та сприяння поверненню їх в Україну. За словами Володимира Зеленського, множинне громадянство та делегування представників діаспори до парламенту вже обговорюється президентом, урядом та Верховною Радою. Він також підтримав ідею створення спеціального радника при Кабміні з питань закордонних українців, який би допоміг створити програму повернення трудових мігрантів.

  Як повідомляв 5.UA, 31 серпня у Варшаві Володимир Зеленський провів офіційну зустріч з президентом Польщі Анджеєм Дудою, на якій вони домовились долати історичні проблеми. Також у нього була запланована зустріч з Дональдом Трампом, але президент США скасував візит до Варшави. 1 вересня у Варшаві відбудуться жалобні заходи з нагоди 80-річчя початку Другої світової війни. Польща запланувала низку заходів під гаслом "Пам'ять і застереження", на які запросили близько 40 глав країн, урядів та очільників міжнародних організацій та блоків. Президента Росії не запросили.

  Попередній матеріал
  Доба в ООС: ворог цілив з артилерії та 120-мм мінометів
  Наступний матеріал
  У неділю в центрі Києва буде змінено рух транспорту – де не можна буде проїхати
  Loading...