Оксана Линів
Оксана Линів 5 канал

"Не забуває про Україну": головний диригент австрійської опери приїхала з майстер-класом до Києва

Читайте по-русски
Оксана Линів заходить до зали, знайомиться з учнями і одразу ж бере до рук диригентську паличку

Головний диригент Опери та Філаморнійного оркестру австрійського міста Грац, українка Оксана Линів дала майстер-клас учням однієї зі столичних музичних шкіл. Диригентка поспілкувалася з майбутніми музикантами і запевнила школярів, що вітчизняна музична освіта є дуже сильною і своїм успіхом завдячує саме українським педагогам. Разом із школярами Линів зіграла уривок з увертюри "Тарас Бульба". Як це було - бачила Ганна Рибалка.

Стефанія опановує віолончель в музичній школі імені Лисенка вже десятий рік. Переконана - після майстер-класу від зірки австрійської опери у неї відкриється друге дихання.

"Я очікую, що вона можливо нам щось пояснить, можливо з іншого боку. Як вона це бачить. Ми знаємо як це бачить наш диригент. А може вона ще знає якісь деталі", - пояснює Стефанія Ясногородська, віолончелістка, учениця Київської музичної школи-інтернату імені Лисенка.

Оксана Линів заходить до зали, знайомиться з учнями і одразу ж бере до рук диригентську паличку. Звучить увертюра з опери "Тарас Бульба".

До гри оркестру має зауваження. Каже, всі музиканти мають бути одним злагодженим живим організмом.

"Ви зараз граєте просто, як машина на автопілоті. Ви не дивитеся на руку взагалі. Оркестр - це є група музикантів, які можуть дихати і слідкувати також за диригентом. Давайте ще раз спробуємо" , - лунає зауваження диригентки.

Оксана Линів - одна з відомих жінок-диригенток у світі. Нині - головний диригент опери та філармонійного оркестру в австрійському Граці. Три роки тому українка організувала "Молодіжний симфонічний оркестр" - таку собі національну збірну з молодих музикантів з українських міст і сіл. Талановиті діти виступають на найпрестижніших сценах Австрії та Німеччини. Алевтина зі столичної школи імені Лисенка - одна з них.

"Це український молодіжний симфонічний оркестр, і йому вже три роки, він створений в 2017-му. Я з першого складу. Чудовий досвід. пані Оксана, я б сказала, видатний диригент нашого часу. Вона молодець, що маючи таку посаду, вона не забуває про Україну", - зауважує Алевтина Рахманіна, скрипалька, учениця.

"Ці діти вони вже мають досвід професійний виконавської майстерності і їх, мені здається, з задоволенням запрошують на такі фестивалі молодіжні, як створила Оксана Линів", - зазначає Сергій Волков, директор Київської музичної школи-інтернату.

Лише цьогоріч з десяток учнів київської музичної школи Лисенка стали учасниками українського  молодіжного симфонічного оркестру. Щороку близько сотні молодих музикантів з України віком від 12 до 22 років грають  на сценах Берліна, Байрота, Граца. Досі існування музичної "збірної" обходилося без фінансування держави. Про таку підтримку попросили лише зараз. Однак відповіді поки нема.

Ганна Рибалка, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
"Портнов сьогодні вище, ніж Труба в ієрархії впливу": які держоргани пришвидшують капітуляцію – "СтопРеванш"
Наступний матеріал
"Очі бояться, руки роблять": як рятувальники лагодять пошкоджене житло мешканців у сірій зоні

На стадіоні Будапешта зламані колонки всю ніч грали пісню Rammstein

Співачка Біллі Айліш потрапила в Книгу рекордів Гіннеса

"Так працює пам'ять": музичний проєкт започаткували на честь загиблого у мирній ході 15-річного Данила

Завжди говорив лише правду, яка б не була: пам'яті Кузьми Скрябіна

Музика Всесвіту: італійський астронавт виконав діджей-сет у космосі

Під посиленою охороною на морському узбережжі Маріуполя стартував фестиваль "Маріуполь-сіті" – репортаж