Близько 900 будинків відновили рятувальники у сірій зоні за час війни. Але зруйнованих будинків - у сотні разів більше. Насамперед допомагають тим, хто продовжує мешкати у напівзруйнованих хатах. У цьому сезоні рятувальники вже провели будівельні роботи у Мар'їнці, Красногорівці, Бердянському, Лебединському та Сопіному. Нині закінчують у Чермалику та Гранітному.
На подвір'я мешканки Гранітного Зої Ніколенко рятувальники привезли шлакоблок, цемент та арматуру. Замість зруйнованої обстрілом стіни літньої кухні будують нову.
"В 16-15-му році у нас дуже часто вибухали снаряди. Дуже багато будинків було пошкоджено, в тому числі і наш будинок. Дуже часто до сусідів через будинок потрапляють снаряди, осколки летять, у нас дах була вся побита, вся в уламках. Ну, і обвалилася теж ця стіна ось, частково", - пригадує Зоя Ніколенко, місцева мешканка.
66-річна Зоя Ніколенко мешкає разом із хворою сестрою. Дві літніх жінки самотужки відновити зруйновану споруду не в змозі. Найняти будівельників - пенсії не вистачає.
"Дах протікав, я навіть ставила металевий таз туди, тому що з шиферу прямо йшло. І своїми силами якось майстрували, глиною ми завжди замазували. Глиною замазують, але воно потім намокає і все одно падає", - пояснює жінка.
По допомогу пенсіонерка звернулася до селищної ради. Її включили у списки за державною програмою відновлення житла. Будівельні матеріали закупили за кошти обласного бюджету, а за ремонт узялися співробітники ДСНС.
"Співробітниками ДСНС проводяться відновлювальні роботи дахів жителів нашого села. Крім цього, відновлюються стіни. Роботи зроблені, як для себе", - коментує Василина Миколаїва, секретар селищної ради.
"З початку відновлювальних робіт в селі Гранітному на даний момент відновлено двадцять п’ять житлових будинків. У доопрацюванні знаходяться два об’єкти. Ми виконуємо різні роботи, не тільки рятувальні, а й відновлювальні, бо це наслідки надзвичайних ситуацій", - пояснив Олександр Корнєв, співробітник обласного ГУ ДСНС..
За шість років війни в прифронтових населених пунктах Донеччини рятувальники відновили близько дев’ятисот будинків. Для цього довелося опановувати ази будівництва.
"Очі бояться, руки роблять, як це говориться. Зараз вже досвідчений будівельник, можна так сказати", - каже Василь Товарчі, співробітник ДСНС.
У прифронтовій зоні рятувальники завжди працюють у бронежилетах та касках. Зізнаються, працювати у такому одязі не зручно. Але за 2 кілометри від зони бойових дій - це необхідний захід.
Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"