Тренування стрільців у Черкасах
Тренування стрільців у Черкасах 5 канал

Вологість і температура 5 градусів: чому спортсмени Черкас змушені тренуватися в жахливих умовах – сюжет

Читайте по-русски
Вдягнутися тепліше вихованці не можуть. Адже тренуватися потрібно лише у спеціальних костюмах, які не рятують від холоду

Холод і вологість. У таких умовах змушені займатися вихованці спортивної школи у Черкасах. Тир, у якому тренуються діти, не пристосований для занять – приміщення майже не опалюється. Спортсмени змушені цілити по мішенях, лежачи на бетонній підлозі у підвалі. Зробити ремонт планували цьогоріч. На це навіть передбачили пів мільйона гривень. Але ці гроші місцеві депутати вирішили витратити не інші потреби. У ситуації розбиралася Яна Лимаренко.

На стінах тиру фото вихованців цієї школи, які стали призерами всеукраїнських та міжнародних змагань. Свої перемоги вони вибороли попри те, що умови тренувань далекі від ідеальних.

Майстер спорту міжнародного класу Дмитро Омельяненко 9 років тренується в цьому тирі. Нині замість необхідних 4-х годин занять витримує лише одну через холоднечу у приміщенні.

"Дуже тут холодно, взимку тут неможливо тренуватися, година – це максимум, тут на мк дуже холодно. Впливає тим, що з такою температурою не зовсім досягаєш того результату, якого хотів би бачити, тому дуже заважає", – розповідає Дмитро Омельяненко.

Стрільби тут навчаються пів сотні спортсменів. Вдягнутися тепліше вихованці не можуть. Адже тренуватися потрібно лише у спеціальних костюмах, які не рятують від холоду.

"У тирі може бути близько 5 градусів, ну і ми маємо готуватись на зимовий чемпіонат і лежати на бетонній підлозі, то це взагалі анріал", – переконує спортсменка Марія Іщенко.

Тир облаштували у підвалі, який повноцінно не опалюється. До холоду додається і сирість, адже тут протікає стеля.

"Діти страждають, в тому числі і страждають результати, тому що в зимовий період ми не можемо проводити нормально тренування, це відображається на здоров’ї дітей, вони починають хворіти, це відображається на здоров’ї тренерів, які також хворіють", – пояснює тренерка Наталія Чепурна.

Привести до ладу тир міські чиновники обіцяли вже не раз. Цьогоріч навіть передбачили на це у бюджеті міста 500 тисяч гривень. Планували зробити теплу підлогу і полагодити систему опалення. Але в останній момент гроші вирішили витратити на інший проєкт. З'ясувалося, що прав власності на тир у спортшколи немає. Саме через це ремонт у приміщенні нині неможливий.

"Технічно ми звернулись до депутата, який очолює теплокомуненерго за технічними умовами для проведення опалення в цій школі, щоб отримати ці технічні умови – треба надати право власності на будівлю, бо у школи цього права немає", – зазначає заступник міського голови Черкас Ігор Коломоєць.

Чиновники обіцяють допомогти школі розв'язати проблему з правом власності. А гроші на ремонт планують виділити наступного року. Таку обіцянку спортсменам і тренерам чиновники дали вже вчетверте. Попередні три – не виконали.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Найкращі друзі чоловіків: як армійці 24-ї ОМБр мірялися силою за допомогою "заліза" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

 

 

Попередній матеріал
Ділять право на тональність: гурт "Антитіла" судиться з уродженцем Луцька – подробиці
Наступний матеріал
До врегулювання ситуації з "ПриватБанком" МВФ буде обережним – економіст про відновлення співпраці з Україною

Збірна ЗСУ повернулася з 7-х Всесвітніх ігор серед військовослужбовців – ексклюзивні фото

Євроасоціація з легкої атлетики визнала українську спортсменку "зіркою, яка сходить"

18 медалей та 2 рекорди світу: паралімпійська збірна України посіла перше місце з кульової стрільби – сюжет

Аргентинський футболіст отримав Золоту бутсу – відео

Українця визнали найсильнішим боксером за версією ESPN – подробиці

Депутат Беленюк анонсував підвищення стипендії спортсменам-чемпіонам