Українець виграв змагання FIA Motorsport Game-2019
Українець виграв змагання FIA Motorsport Game-2019 5 канал

Перший українець, який виграв FIA Motorsport Game: історія дрифтера Дмитра Іллюка з Одеси – відео

Читайте по-русски
Змагання відбувалися у Римі

Одесит став першим в Україні дрифтером, який переміг на міжнародних змаганнях з автоспорту FIA Motorsport Games у Римі. Журналіст "5 каналу" Ольга Дунська зустрілася з чемпіоном і поспілкувалася з ним.

38-річний Дмитро Іллюк після перегонів повернувся до рідної Одеси. Він став першим українцем, який виграв міжнародні змагання FIA Motorsport Games. У фіналі Дмитро переміг гонщика з Чехії і став чемпіоном світу.

У дрифті судді оцінювали наскільки точно автопілот входить у кут заносу, демонструє бокове ковзання та потрапляє у зони треку.

Дмитро Іллюк розповідає: "Оцінюється три критерії: кут заносу, оскільки автомобіль постійно повинен бути в їзді в бічному ковзанні, це відстань між машинами, це траєкторія, позначена суддівським завданням, потрібно потрапляти на треку в зони, плюс усе супроводжувалося проливним дощем".

Дмитро розповідає, злива під час змагань не завадила виступу, адже він тренувався переважно у дощову погоду.

Українець виграв змагання FIA Motorsport Game-2019
Українець виграв змагання FIA Motorsport Game-20195 канал


А його друг Валерій Шевельов додає: "Дуже важко в таких умовах управляти в ковзанні автомобілем, ну й у нього було кілька дуже сильних суперників, яких він пройшов. Був випадок, коли в фіналі був one more time. Судді не могли визначитися, хто виграє. Був перезаїзд – і він виграв фінал за фактом із другого разу".

Дві турбіни, двигун об'ємом понад п'ять з половиною літрів та синьо-жовті кольори на капоті. Саме такий вигляд має цьогорічна переможна автівка з дрифту. Три тижні механіки чаклували, щоб 20-річний "Ніссан" став переможцем.

Дрифтер розповідає: "Двигун був повністю знятий, турбокомпресори були повністю зняті, це все було розібрано, кожна штучка, яку тут бачите, – все було знято, промито, прочищено, віддефектовано. Цей автомобіль має 1000 сил і 1350 ньютонів крутний момент, що більше, ніж у фури".

Українець виграв змагання FIA Motorsport Game-2019
Українець виграв змагання FIA Motorsport Game-20195 канал

Поратися з автівкою на змаганнях Дмитру допомагав механік. Він розповідає, під час підготовки до перегонів стерли 10 комплектів шин.

Відпочивати від дрифтингу чемпіон не планує, уже готується до наступної серії змагань в Ізраїлі, Омані та Греції.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Справа Гримчака: суд розглядає оскарження адвокатів ексзаступника міністра (оновлено)
Наступний матеріал
Платіжок із пільгами більше не буде: у Мінсоцполітики пояснили чому
Loading...