Дмитро Дубілет
Дмитро Дубілет Дмитро Дубілет / Facebook

Дубілет запропонував прив’язати розмір премій президента, прем'єр-міністра і спікера ВР до зростання ВВП

  Читайте по-русски
  Вже створена презентація з описом нової архітектури зарплат

  Міністр Кабміну Дубілет запропонував низку пропозицій щодо реформування заробітної плати топчиновників та менеджерів держкомпаній. Про це він повідомив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

  "Президент доручив нам дати загальну пропозицію по архітектурі зарплат. Протягом останнього тижня я проводив цю роботу. Ми пробували звести все в єдину систему для того, щоб, з одного боку, була зрозуміла логіка співвідношення зарплат у різних органах, з іншого боку, щоб було зрозуміло, до яких конкретних показниками прив’язана змінна частина. А з третього боку, щоб це було прийнятно для суспільства, але ми могли дати відповідь на запитання фахівців, яких ми хочемо залучити", – сказав Дубілет.

  За словами міністра, на даний момент уже створена презентація з описом нової архітектури зарплат, і тепер він чекає, коли прем'єр-міністр і президент дадуть на цю пропозицію свою резолюцію.

  На запитання, який рівень зарплати має бути встановлений, і від виконання яких KPI вони залежатимуть, Дубілет зазначив, що по кожній посаді є свої підходи.

  "Наприклад, згідно з тією пропозицією, яку я зробив, у президента, прем'єра і спікера, як перших осіб, премія прив’язана до зростання ВВП. Так що не дуже зрозуміло, до чого ще можна прив’язати їх змінну частину. У кожного з міністрів зарплата може бути прив’язана до того, що він безпосередньо зробив, наприклад, до щоквартального звіту. У депутатів може бути прив’язка до якихось своїх показників. Найпростіше – це до того, наскільки вони беруть участь у сесії і комітетах", – додав міністр.

  Крім того, він повідомив, що одна з пропозицій, яку він подав прем'єру і президенту, стосується того, щоб для керівників ОДА змінна частина зарплати була прив’язана до щоквартального рейтингування.

  Міністр також зазначив, що в уряді поки дискутують, який має бути баланс між окладами чиновників і змінною частиною зарплати.

  "Тут немає правильної відповіді. Наприклад, коли я займався бізнесом, то завжди вважав, що чим більша змінна частина, тим краще, тому що в тебе більше інструментів для мотивації людини. З іншого боку, наприклад, європейський досвід свідчить про те, що фіксована частина повинна бути більша, а змінна менша, якщо не помиляюся, 70/30 вважається оптимальним співвідношенням. Ми знайдемо якийсь баланс", – зазначив Дубілет.

  Що стосується зарплат у держкомпаніях, то, за його словами, питання ще також обговорюється.

  Як повідомляв 5.UA, в Україні на 2020 рік запланована реформа державної служби і скандал із зарплатами чиновникам міністерств, імовірно, цю реформу пришвидшить. 

  Попередній матеріал
  Хореограф Уейн МакГрегор представить в Україні сенсаційний балет на межі технологій і науки 
  Наступний матеріал
  $4,3 тисячі за вбивство: в Івано-Франківську затримали студентку, яка "замовила" колишнього чоловіка
  Loading...

  Електронні трудові і заяви на відпустку – Дубілет розповів про зміни

  Штрафи онлайн: Дубілет розповів, як це працюватиме

  "Порахували, як у радянському мультику": Клімкін розкритикував "електронний перепис"

  Дубілет розповів, що буде з українськими банками

  Дубілет прокоментував скандал із "плівками Гончарука" та його наслідки для економіки України

  В Україні хочуть створити єдину екстрену лінію 112 – Дубілет про те, як це має працювати