Балет Уейна МакГрегора
Балет Уейна МакГрегора 5.ua

Хореограф Уейн МакГрегор представить в Україні сенсаційний балет на межі технологій і науки 

Читайте по-русски
Автором музики для спектаклю "Автобіографія" виступила електронна продюсерка Jlin

Культова компанія сучасного танцю з Великобританії вперше в Україні. 2, 9 та 30 березня британський хореограф Уейн МакГрегор представить одне зі своїх найкращих творінь в МЦКМ Жовтневий.

"Уейн МакГрегор перетворює історію свого життя на танець.

У заворожливому, неповторному шоу, що ґрунтується на генетичному коді автора", – The Guardian.

"Невтомний експериментатор, який постійно розширює межі своєї аудиторії, творчості й самого себе", – New York Times.

Чи спроможна людина донести іншому історію власного життя? Впродовж 25 років безперервної творчості британський хореограф і режисер Уейн МакГрегор за допомогою тілесного осмислення досліджує життя і можливості просторового руху.

Завдяки новаторському підходу танцюрист-інтелектуал у корені змінив вигляд сучасного танцю і в такий спосіб заслужено отримав міжнародне визнання. У 2006-му він став запрошеним хореографом-резидентом королівського балету "Ковент-Гарден" і першим адептом контемпорарі серед усіх, хто коли-небудь очолював цей пост.

МакГрегор ставить хореографію для провідних балетних труп світу – Паризька опера, NDT, Нью-Йорк Сіті Балет, Ла Скала, Большой Театр. Експериментує зі сплетінням жанрів та дослідженням нових територій – від постановок для драматичного театру, опери і кіно ("Гаррі Поттер і Кубок Вогню", "Фантастичні звірі і де їх шукати", "Тарзан. Легенда") до відеокліпів (Radiohead, Thom Yorke, The Chemical Brothers) і показів мод. У 2011 році МакГрегор став кавалером ордену Британської імперії за заслуги в області танцю.

У 2017 році в доробку танцюриста виник балетний спектакль "Автобіографія" – абстрактний роздум про життя і творчість поза часом. І, мабуть, найбільш інтимне серед усіх існуючих творів МакГрегора. У центрі уваги хореографа – тіло, що виступає архівом, створеним з хореографічних портретів, міцно пов'язаних разом науковою розшифровкою власного геному автора-постановника.

Через природний код, мемуари та особисті спогади МакГрегор транслює хореографічну думку у фізичний простір. Танцюристи інтерпретують образ і фірмову тілесну мову автора, вибудовуючи кожен рух на межі ламаних гострих кутів і безтілесної плинності, а також наслідують здатність трансформувати їх на граничній швидкості.

В міру того, як посилювалася пристрасть хореографа до руху і технічних можливостей тіла, МакГрегор став все частіше залучати до експериментального діалогу представників різних художніх і наукових областей – таким чином вивчаючи процеси пізнання й інтерпретації творчості. Так, вперше в історії світової хореографії, серед співавторів спектаклю – провідні генетики світу, які розшифрували повну послідовність геному МакГрегора.

Балет Уейна МакГрегора
Балет Уейна МакГрегора5.ua

Наукова складова резонує з множиною творчих елементів. Автором музики виступила електронна продюсерка Jlin (Джейлін). Колись робітниця металургійного комбінату, а нині згадувана Resident Advisor і Rolling Stone ("Найбільш обговорюваний молодий електронний музикант Америки"), вона знайшла своє покликання в творчості, переосмисливши жанр футворк.

Дебютний альбом артистки "Dark Energy" (2015) не лише переступив його тісні стилістичні рамки, але і створив кардинально новий напрям усередині жанру. Музика Jlin подібна до звукової архітектури, присвячена пізнанню ритму і безлічі його інтерпретацій. А фірмове звучання межує між почуттями ейфорії й нищівної люті.

Балет "Автобіографія" постійно оновлюється. Порядок танцювальних номерів алгоритмічно зібраний з 23-х хореографічних епізодів, що розкриваються унікальним чином на кожному спектаклі.

29 і 30 березня Уейн МакГрегор вперше представить «Автобіографію» очам українських глядачів в МЦКМ Жовтневий.

Квитки у продажу.

Попередній матеріал
Мито на ввезення дизеля і скрапленого газу призведе до зростання цін на ці товари в Україні – Куюн
Наступний матеріал
Дубілет запропонував прив’язати розмір премій президента, прем'єр-міністра і спікера ВР до зростання ВВП
Loading...