Трудова книжка
Трудова книжка Фото "Главком"

Електронні трудові і заяви на відпустку – Дубілет розповів про зміни

Читайте по-русски
За новим Трудовим кодексом, держава не регулюватиме, які документи і в якій формі мають укладатися між роботодавцем та робітником, наголосив міністр

Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет пояснив, як новий Трудовий кодекс регулюватиме відносини між роботодавцем та робітником, а також чи обов'язково потрібно зберігати паперову трудову книжку. Про це він розповів в ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі".

"Я сподіваюся, що парламент цього місяця проголосує законопроєкт, яким скасується обов'язковість трудових книжок. Я вважаю, що це дуже крута тема, тому що і бізнес часто-густо штрафується за неправильне зберігання трудових книжок. І для людей це окремий головний біль, особливо якщо ти загубив цю книжку і потрібно її відновлювати і так далі", – зазначив міністр.

Він додав, що протягом останніх 20 років усю інформацію про трудовий стаж громадян держава зберігає в електронному вигляді.

"Насправді в держави з 2000 року є вся інформація в електронній формі про ваш стаж. Особливо якщо людина з 2000 року почала свою кар'єру, їй не потрібно буде більше мати цю книжку. Але якщо вона хоче, вона може її залишити", – сказав міністр.

Дубілет додав, що за новим кодексом, держава не регулюватиме, як мають оформлятися – у паперовій чи електронній формі – поточні документи між працедавцем і працівником, наприклад, заява на відпустку.

"Новий кодекс (трудовий – ред.) передбачає, що держава взагалі не буде регулювати, які документи в якій формі мають складатися між роботодавцем та робітником. Тобто це на розсуд компанії: хочете – у паперовій формі, хочете – в електронній. Тобто не буде спеціальних якихось вимог", – сказав він.

Попередній матеріал
Український сніданок у Давосі: заява Зеленського, виступ Гончарука та Сенцова і скандал
Наступний матеріал
У Києві неподалік від станції швидкісного трамвая зарізали чоловіка – що відомо
Loading...