Давос
Давос 5 канал

Український сніданок у Давосі: заява Зеленського, виступ Гончарука та Сенцова і скандал

Читайте по-русски
Володимир Зеленський зустрічається з керівниками Міжнародного валютного фонду, Європейського банку реконструкції та розвитку і представниками міжнародних компаній

Податкові канікули та інвестиційна няня. Протягом двох днів Україна спокушала міжнародних інвесторів на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Президент роздавав щедрі обіцянки великим компаніям, рекламував земельну реформу та закликав прийняти Україну до ЄС. Прем'єр-міністр хизувався домовленостями з "Німецькою залізницею". Не минулося і без непорозумінь. Про Україну на цьогорічному форумі у Давосі – розкажуть журналісти "5 каналу".

На традиційному "Українському сніданку" в Давосі глава держави Володимир Зеленський виступає у не менш традиційному для нього жанрі – відеозверненні. А вже наживо – перед потенційними інвесторами прем'єр Олексій Гончарук розповідає про подолану топкорупцію та спростовує власну відставку. Великим інвесторам обіцяє державну підтримку і так звану інвестиційну няню – менеджера-супроводжувача. А ще хизується новими домовленостями.

"Ми хочемо на 10 років віддати німцям в управління залізну дорогу. Ми пов'язуємо з цим рішення не лише долю інфраструктурної одиниці. Це екосистемне рішення, яке має показати, що Україна безпрецедентно відкрита світу до нових стандартів. Про деталі ще потрібно домовлятися, офіційні документи не підписані, але політичне рішення уже ухвалено і це великий крок", – заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук. 

Давос
Давос5 канал

Але цю заяву, за інформацією видання "Дойче Велле", згодом спростує "Німецька залізниця". Про неподолану корупцію на всіх рівнях та застарілу систему держуправління – як головні проблеми України – тим часом заявляє український режисер та колишній політв'язень Олег Сенцов. На сніданку говорить і про європейський вибір держави, і про російську агресію.

"Шість років ми боремося з нашим ворогом – з Путіним, з російською агресією, – це всім відомо, але за шість років ми так і не здалися. Він нас не переможе ніколи. Якщо ми змогли зробити це, ми зробимо і інше, ми зробимо наші реформи, ми станемо тією країною, в якій ми хочемо бути. Слава Україні!" – сказав Олег Сенцов.

Давос
Давос5 каналНа європейському виборі України вже на великому майданчику Давосу наголошує і президент Володимир Зеленський. Натякає, що після "Брекзиту" Україна може посісти місце Великої Британії у ЄС. Тут же – пропонує потужним інвесторам щедрі умови для розбудови України та участі у великій приватизації.

"500 підприємств готові до приватизації, будь ласка, приходьте. Перші 2 роки всім інвесторам, хто вкладе в приватизацію 10 мільйонів доларів, ми даємо податкові канікули. Ви не будете сплачувати 5 років податки. Велкам!" – розповів Володимир Зеленський. 

Давос
Давос5 канал

Володимир Зеленський зустрічається з керівниками Міжнародного валютного фонду, Європейського банку реконструкції та розвитку, представниками міжнародних компаній, – звітує про успіхи дипломатії Офіс президента.

Утім, райдужною участь України у Давосі вбачається не всім. До соцмереж потрапляють фото порожньої зали під час виступу президента Зеленського. А опозиційні депутати, присутні на "українському сніданку", розповідають, що іноземних гостей цікавив скандал із недо-відставкою прем'єра.

"Те, що зробили на весь світ виставу з заявами, то інвестори реагують і кажуть: вибачте, але це не стабільність. І кажуть це прямо в очі", – заявив народний депутат "ЄС" Олексій Гончаренко. 

Давос
Давос5 канал

Не додали балів президентові і його політичні соратники – нардепи монобільшості. Про те, що Україні варто тимчасово відмовитися від гармонізації національного законодавства до законодавства ЄС, завив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Потім від своїх слів відхрестився, буцімто вирвали з контексту і не так переклали.

"Працюючи над угодою по асоціації в черговий перегляд, треба мати трошки економічного егоїзму, як то кажуть. Для того, щоб захищати інтереси наших промисловців та виробників, а не просто сліпо підписувати все, що нам дають. Треба захищати національні інтереси, – в цьому був ключовий меседж моєї промови", – каже Арахамія.

Давос
Давос5 канал

На таку заяву відреагував віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Дмитро Кулеба у відповідь на промову керівника монобільшості в Парламенті заявив, що Україна не відмовиться від євроінтеграції. Зазначив, що адаптація національного законодавства до європейського триватиме і надалі.

Триватиме й форум у Давосі – до 24 січня. Загалом у ньому беруть участь представники 118 країн, зокрема 53 глави держав і урядів.

Олена Соловйова, Тетяна Мосієнко, "5 канал"

Попередній матеріал
Коронавірус із Китаю: ВООЗ закликає всі країни бути готовими до введення надзвичайного стану
Наступний матеріал
Електронні трудові і заяви на відпустку – Дубілет розповів про зміни
Loading...

Deutsche Bahn не братиме в управління "Укрзалізницю" – перевізник спростував заяву Гончарука

Сенцов назвав головні проблеми України – корупція, бідність та застаріла система

Український сніданок у Давосі: виступ Гончарука – завершено

"На Зеленському всі вийшли": Березовець показав, як слухали президента в Давосі

Гончаренко пояснив, чому для України важливо бути в Давосі

"Якщо сторони захочуть припинити війну – то вона завершиться вже наступного дня" – Зеленський