Давид Арахамія
Давид Арахамія 5 канал

"Відмовитися від гармонізації законодавства з ЄС": Арахамія виступив у Давосі, а потім заявив, що його неправильно переклали

Читайте по-русски
Згодом Арахамія повідомив, що його неправильно переклали

Україні слід тимчасово відмовитися від політики гармонізації власного законодавства з ЄС, натомість створити свої правила гри й використовувати конкурентні переваги. Про це під час виступу в Українському домі у Давосі заявив глава депутатської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, повідомляє "Укрінформ".

"Багато сусідніх країн тиснуть на нас, схиляючи до так званої "гармонізації законодавства". Однак, я вважаю, що для України це неправильно. Якщо слабша економіка об'єднується із сильнішою, то завжди залишатиметься слабшою, граючи за однаковими правилами", – сказав Арахамія.

На його переконання, Україна повинна створити унікальні правила й "заради використання наших відмінностей приходитимуть інвестори".

"Ці слова можуть бути не популярними у Європарламенті чи деінде, але ми мусимо зайняти якесь унікальне місце, поки не станемо сильнішими, і вже тоді можемо синхронізуватися", – зазначив депутат.

Крім того, Арахамія наголосив на важливості для України створення власних правил гри й використання "конкурентної переваги".

"Якщо ми гармонізуємося, то можемо стати найслабшою економікою у ЄС, чимось на кшталт Словенії. Будучи величезною державою, ми матимемо дуже малий вплив, оскільки правила гри вже існують", – підсумував він.

Зауважимо, що уже після свого виступу Арахамія зробив пояснювальний пост у соцмережі, де написав, що виступає таки за євроінтеграцію і що його слова на форумі неправильно переклали. 

"Я за догововір про Ассоціацію з ЄС і максимальну інтеграцію з європейськими сусідами. У той самий час інтереси України мають бути пріорітетом номер один для української влади. Саме на цьому наголошував сьогодні в Давосі в своєму виступі. Всі держави в ЄС відстоюють свої інтереси, так само і Україна має відстоювати свої, інтегруючись до Європейского Союзу. Все інше – lost in translation. Євроінтеграції бути", – написав депутат.

Як повідомляв 5.UA, 22 січня 2020 року президент України Володимир Зеленський та представники делегації України взяли участь у роботі Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Попередній матеріал
Суд відпустив херсонського "кіборга", який застрелив браконьєра
Наступний матеріал
Український сніданок у Давосі: виступ Гончарука – завершено
Loading...