Трудові книжки
Трудові книжки 5 канал

Новий закон про працю: паперові трудові книжки можна залишити, а звільняти без попередження не будуть

Читайте по-русски
Профспілки ж документ розкритикували

Паперові трудові книжки не скасують. Їх можна буде залишити, якщо цього бажає працівник. Про це заявив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов. Про таке повідомляє "5 канал".

Водночас посадовець зазначив, що держава зобов'язується вести єдиний електронний реєстр, куди внесуть усі відомості про стаж. Таку норму прописали в законопроєкті "Про працю". Написали його в Кабміні. Документ уже передали до комітету Верховної Ради з питань соціальної політики. Розглянути проєкт закону мають вже у середу, після цього його винесуть на голосування.

Документ також передбачає, що про звільнення працівника роботодавець має попередити завчасно – від 15-ти днів до трьох місяців, все залежить від стажу. Загальновстановлений робочий тиждень тривалістю в 40 годин залишається незмінним.

Уряд пропонує збільшити різновиди трудових договорів, як-от учнівський, сезонний чи короткостроковий. У Кабміні переконують, новий законопроєкт права працівника не утискає.

Профспілки ж документ розкритикували.

"Ми категорично проти його ухвалення комітетом. Законопроєкт фактично усуває профспілки з арени цих відносин як представників і захисників працівників. Таким чином свавілля роботодавця до працівника буде безмежним", – наголошує голова федерації професійних спілок України Григорій Осовий.

"Профспілкам злили цей закон ще до того, як у нас був фінальний текст. Ми їх попросили надати нам конкретні пропозиції. Я цих конкретних пропозицій не побачив. Можливість у них фактична була", – переконує міністр Милованов.

Як повідомляв 5.UA, міністр економіки показав, який вигляд має стаття майбутнього Трудового кодексу, у якій визначаються трудові відносини. У нинішньому законодавстві такий пункт відсутній.

 

Попередній матеріал
Аеропорт "Київ" назвав найпопулярніші напрямки минулого року
Наступний матеріал
Українці стали менше їздити до Росії – Держприкордонслужба
Loading...

Українська економіка від російської агресії втратила до 150 мільярдів доларів – Милованов

Міністр розвитку економіки назвав області з найнижчими середніми зарплатами

Мінекономіки звільнило керівників п'яти заводів "Укрспирт"

До Фонду держмайна Кабмін передав для приватизації 339 підприємств – подробиці

У Мінекономрозвитку звільнили 47 керівників підприємств та держслужбовців найвищого рангу

"Не бійся ходити під під'їздом": Милованов заявив про погрози його заступникам