земельна ділянка
земельна ділянка Фото із відкритих джерел

Що змінилося в законопроєкті про ринок землі перед другим читанням – включення

Читайте по-русски
Автори законопроєкту запевняють, що врахували інтереси дрібних підприємців та розробили для них механізм пільгового кредитування

Законопроєкт про ринок землі депутати можуть проголосувати вже цього тижня. Про це під час публічних обговорень заявив голова аграрного комітету Верховної Ради Микола Сольський, інформує кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

За його словами, комітет розглянув до другого читання близько 4 тисяч правок.

З їх урахуванням, зокрема:

  • Забороняється придбання землі громадянами держави-агресора, навіть за умови проведення референдуму.
  • Також не продаватимуть ділянки членам терористичних організацій, фізичним та юридичним особам, стосовно яких діють персональні санкції.
  • Під забороною також фізичні особи чи підприємства, зареєстровані в державах, що не співпрацюють у протидії відмиванню нелегальних доходів.
  • Щодо допуску іноземців до українського ринку землі – це питання має вирішити народ під час референдуму.
  • Згадали і про скандальну норму щодо продажу ділянок в одні руки – після доопрацювання в законопроекті прописали, що особа чи підприємство зможе купити не більше як десять тисяч гектарів.

Автори документа разом з тим запевнили, що врахували інтереси дрібних підприємців та розробили для них механізм пільгового кредитування.

Міністр економіки Тимофій Милованов сказав: "Ми очікуємо, що буде відсоток, під який можна буде брати кредити – в 3-5% річних у гривні. Це дуже прийнятні, я б сказав, дуже пільгові умови, на рівні інфляції або менше. Юридично ми будемо компенсувати банкам відсоткову ставку НБУ – те, що називається обліковою ставкою. Ми будемо підтримувати тих, хто є маленьким фермером, будемо надавати підтримку тим, хто має 500 га, можливо, розглянемо можливість підняти цю ставку до 1000 га, але ми не будемо надавати підтримку великим холдингам або великим господарствам, які мають десятки тисяч гектарів".

Нагадаємо, у першому читанні законопроєкт проголосували 13 листопада торік. Документ передбачає скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель з 1 жовтня 2020 року.

Попередній матеріал
Катастрофа літака МАУ: якою має бути сума компенсації та що загрожує винуватцям трагедії
Наступний матеріал
Катастрофа українського літака в Ірані: ексклюзивна розмова з Ганною Гопко – "Інфодень"
Loading...