Денис Малюська
Денис Малюська Facebook

Зарплата 30 тисяч грн плюс премії: міністри нового уряду скаржаться, що їм не вистачає грошей – сюжет

Читайте по-русски
Тим часом офіційна мінімальна зарплата простих українців у 2020-му буде 4723 гривень. Таку суму заклали в бюджеті

Намагаються заощаджувати родинний бюджет: міністри юстиції та економіки поскаржилися на низьку зарплатню. Кажуть: отримують близько тридцяти тисяч гривень з преміями, але зарплати всіх державних службовців мають бути вищими. Тоді і ризик корупції зменшиться, і кваліфіковані фахівці працюватимуть на державній службі. Думки топпосадовців збирала Ганна Рибалка.

Маленька зарплатня, складно утримувати свої сім'ї. Українські міністри поскаржилися, буцімто їм платять замало. Деякі навіть погрожують звільнитися.

"Намагаємося економити, але це дуже складно", – так в інтерв'ю одному з телеканалів поскаржився на низьку зарплатню міністр юстиції Денис Малюська, який перед урядом працював у Групі Світового Банку.

Денис Малюська
Денис Малюська5 канал

Він сказав: "Усі попередні місяці було 16 тисяч з копійками. Але останній місяць ми домовилися про надбавки, в мене вже близько 29 тисяч гривень. Якщо зарплата не підніметься хоча б тисяч до 80-ти, надовго мене не вистачить".

Незадоволений своєю зарплатою у 18 тисяч гривень і міністр економіки. Каже: вистачає лише на таксі. Тож живе на заощадження. Натомість видання "Дзеркало тижня" повідомило, що вересні та жовтні Тимофій Милованов нібито отримав не голу ставку, а ще й премію – загалом вийшло понад 270 тисяч гривень. Сам міністр це спростовує.

"Я опублікував на Facebook всі мої виплати, там і близько таких цифр немає. – Тобто, якщо цієї зарплати не вистачає? За які кошти ви живете? – У мене є, і Пенсійний фонд накопичений. У мене є і приватні накопичення", – сказав Милованов.

Тимофій Милованов
Тимофій Милованов5 канал

Має накопичення, і навіть готовий відмовитися від зарплатні міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет. Став на захист колег, бо, каже, як буде низька зарплата, почнуть брати хабарі.

"Насправді, зараз серед міністрів і заступників міністрів багато розмов іде про те, що вони просять більшу зарплату. І їм дійсно складно підтримувати свої сім'ї. На жаль, не у всіх міністрів є така фінансова подушка, як у мене, наприклад, у деяких інших колег", – сказав Дубілет.

Після того, як міністри пожалілися на зарплату, екс-"слуга народу" депутатка Анна Скороход у своєму телеграмі, посилаючись на власні джерела, написала: і Милованов, і Малюська нібито написали заяви про звільнення. Та обидва міністри це спростували.

Милованов сказав: "Тут кажуть, що я подав у відставку. Це брехня. Мені робота подобається".

Народні депутати, які нині отримують з бюджету 40 тисяч гривень та ще близько 20 тисяч на витрати на проїзд, тим часом і собі заговорили про підвищення заговорили.

Микита Потураєв, народний депутат від "Слуги народу", каже: "Наразі я більше тягну з родини, ніж заробляю.  – А скільки треба? – Для мене? 60 тис грн".

А нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко зазначає: "Знаєте, якщо ти йдеш сьогодні в Кабінет Міністрів заробляти, то вибачте, і 3 тисячі доларів, і 5 тисяч доларів їм буде мало".

Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко5 канал

На маленьку зарплатню скаржилися й міністри з попередньої команди. Міністр інфраструктури прем'єрства Яценюка Андрій Пивоварський пішов у відставку через зарплатню у 6 тисяч гривень. Мовляв, складно керувати галуззю з оборотом в 100 мільярдів гривень та персоналом у пів мільйона працівників, тож хоче повернутися в бізнес.

Володимир Омелян, який очолив міністерство після Пивоварського, каже: урядовці мають спочатку показати результати, а вже потім просити премії.

"Людина, яка йде на державну службу, вона не може розраховувати, що за підсумками своєї роботи вона буде їздити на "Ролс-ройсі", "Майбаху", ходити з золотими годинниками. Але очікувати суспільству, що на державну службу йдуть лише меценати, які роблять вигляд, що їм гроші взагалі не потрібні, і вони харчуються Божим Духом, – ну це брехня", – переконаний Омелян.

Володимир Омелян
Володимир Омелян5 канал

Тим часом офіційна мінімальна зарплата простих українців у 2020-му буде 4723 гривень. Таку суму прописали в бюджеті. Це в 12 разів менше, аніж отримують депутати.

Ганна Рибалка, Ірина Сисак, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Земельне питання: аграрний комітет продовжив засідання – суперечки продовжилися теж
Наступний матеріал
Досі була економічна децентралізація, тепер вона політична, і це жахливо – блогер
Loading...