Дмитро Дубілет
Дмитро Дубілет 5 канал

Дубілет: На 2020 рік заплановано реформу держслужби, і скандал із зарплатами Кабміну її пришвидшить

Читайте по-русски
По кожному міністерству має бути план із ефективності, за якою будуть вираховувати зарплати чиновникам, анонсував Дубілет

В Україні на 2020 рік запланована реформа державної служби і скандал із зарплатами чиновникам міністерств, імовірно, цю реформу пришвидшить. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Час: Online" розповів міністр Кабінету Міністрів, керівник Державної служби статистики України Дмитро Дубілет. 

"Це дуже велика реформа державної служби, яку ми запланувати на цей рік. Але з огляду на цей скандал, ми зараз намагаємося прискорити цю реформу для того, щоб якомога швидше надати правильну архітектуру", – зазначив Дубілет.

Він також розповів, як, на його думку, має формуватися зарплата працівників Кабміну, щоб вона не викликала в населення обурення і була справді заслуженою.

"Дійсно, це складне питання. Перше – у грудні так вийшло, що з технічних причин премії і надбавки, які були погоджені для певних міністрів або заступників за жовтень та листопад, змістилися на грудень 2019 року. Вийшло, що за грудень виявилися якісь шалені суми, але це фактично це сума за три місяці. Але вона все рівно велика і, звісно, набагато більша, ніж середня зарплата в Україні. Тим більше зарплата мінімальна. Тому, звісно, в українців це може викликати роздратування", – сказав Дубілет.

"Але мені здається, що тут питання не тільки і не стільки в розмірі зарплати, хоча вона має бути адекватна з огляду на середні зарплати в країні, але її дійсно треба прив'язати до конкретних результатів. У нас зараз іде робота над тим, щоб запропонувати суспільству, президенту й парламенту цілісну архітектуру щодо того, яким чином справедливо буде нараховувати зарплати міністрам та заступникам міністрів. Наша попередня ідея полягає в тому, щоб прив'язати її до зростання економіки, до конкретних результатів роботи, відповідно, наприклад, до плану дій або до якихось інших заходів. Тобто прив'язатися до KPI (ключові показники ефективності – ред.), до того, скільки людина приносить користі на конкретній посаді", – пояснив Дубілет.

Він також розповів, що у планах – щоб по кожному міністерству був план із KPI і щоб досягнення цього плану формувало сітку зарплат.

"Взагалі ідея полягає в тому, щоб кожен міністр мав KPI, а ці KPI каскадувались по заступниках та по всіх деректоратах і департаментах, по всіх міністерствах", – розповів Дубілет.

Як повідомляв 5.UA, 13 січня 2020 року у ЗМІ з'явилася інформація про те, що топчиновники Мінкульту отримали "під ялинку" рекордні зарплати. Колишній віцепрем'єр-міністр України Павло Розенко прокоментував інформацію у ЗМІ про збільшення зарплат топчиновникам Мінкульту, зокрема Володимиру Бородянському та ще шістьом чиновникам міністерства. За словами Розенка, насправді збільшення заробітних плат міністрам та їхнім заступникам відбулось по всіх міністерствах. 4 січня голова ВР Дмитро Разумков заявив, що нардепам збільшать зарплату. А 15 січня прем'єр-міністр Олексій Гончарук сказав, що виправдовує великі зарплати міністрам

Попередній матеріал
Україна веде перемовини про звільнення полонених – Зеленський розкрив деталі
Наступний матеріал
Гостросюжетний кримінальний бойовик про галицьких підпільників 30-х років – у прокат виходить фільм "Екс"
Loading...