Дмитро Дубілет
Дмитро Дубілет 5 канал

Дубілет прокоментував скандал із "плівками Гончарука" та його наслідки для економіки України

Читайте по-русски
Дубілет сказав, що завжди спілкується виходячи з того, що його прослуховують

В ефірі "5 каналу" в програмі "Час: Online" міністр Кабінету Міністрів, керівник Державної служби статистики України Дмитро Дубілет прокоментував скандал із "плівками Гончарука". Зокрема, він сказав, кому, на його думку, було вигідно "злити" таку розмову і чи можуть фрази Гончарука вплинути на економіку України.

"Мені складно сказати, хто стояв за цими записами. Це може бути вигідно дуже багатьом. Ви не уявляєте, скільки зараз одночасно війн веде кожен міністр, тому що ці ДПшки, в яких сидять директори і не бажають звідти йти, всі ті потоки, які нині пиляють. Насправді дуже багато Авгієвих конюшень розгрібається", – розповів Дубілет.

Він додав: "Будь-яка така локальна криза вигідна досить багатьом людям. Я не люблю теорію змови, але є така літера. Хто конкретно мстить, мені важко сказати. Я не хочу робити якісь оцінки. Я думаю, що країна вже пережила цей момент. Ну це був такий дещо неприємний момент, не треба його перебільшувати, але він був неприємний. Бо не кожного дня прем'єр-міністр пише заяву про відставку. Зараз, на щастя, все закінчено. Ну подивимося, працюємо далі – business as usual".

Крім того, Дубілет спрогнозував, чи вплине ситуація із "плівками Гончарука" на курс долара.

"Думаю, що ні. Тому що, я думаю, що станом на зараз усі вже пережили цей момент. При цьому далі як зазвичай", – зауважив міністр.

На запитання ведучої, чи відчуває Дубілет небезпеку, коли спілкується в Кабміні, Дубілет сказав: "Особисто я завжди спілкуюсь виходячи з того, що мене прослуховують. І по телефонах і в кабінеті. У мене немає якихось таємниць. І у мене таке враження, що в Кабміні зараз багато людей, у яких справді немає таємниць. Тобто це не "плівки Мельниченка", не якісь корупційні розбірки. Це моє особисте враження. Тому я не можу сказати, що я відчуваю якусь особисту напругу".

Як повідомляв 5.UA, 17 січня 2019 року прем'єр-міністр України Олексій Гончарук подав президентові заяву про відставку. Однак Зеленський вирішив дати йому шанс за деяких умов.

Цій заяві передували "злиті" в мережу 3 частини записів нібито з наради Кабміну.

  • Позавчора в мережу "злили" першу частину розмови, де буцімто Олексій Гончарук, Катерина Рожкова і Оксана Маркарова обговорюють курс долара в Україні та економічні питання перед зустріччю з президентом. Зокрема чутно, як голова Кабміну Олексій Гончарук говорить про те, що погано розбирається в економіці. Стосовно Зеленського він каже, що в президента "примітивне розуміння економічних процесів".
  • До того ж у публічному доступі з'явилася друга частина цієї розмови. Людина із голосом, схожим на голос Гончарука, на нібито одному із засідань Кабміну просить співрозмовників допомогти "зрежисувати" його розмову з президентом."У президента відчуття, що ситуація неконтрольована, що ми не розуміємо, у нас немає планів, а у вас його реально немає", – заявив, ймовірно, Гончарук.
  • У третій частині говорили про прогноз для президента щодо курсу гривні. Голос, схожий на голос Рожкової, сказав, що почнуть бунтувати вкладники банків, бо ставки підуть униз. Курс гривні обговорювали на прикладі вартості олів'є.
Попередній матеріал
Банани, ананаси і навіть кава: як на Львівщині вирощують екзотичні фрукти
Наступний матеріал
Deutsche Bahn не братиме в управління "Укрзалізницю" – перевізник спростував заяву Гончарука
Loading...