Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба rbc.ua

Діалог з бойовиками та перешкоди для ОБСЄ: що обговорили чільники МЗС країн Нормандської четвірки

Читайте по-русски
Росія вже традиційно змушує до прямих переговорів Києва з бойовиками так званих ЛНР та ДНР

Україна не перетне червоні лінії в Нормандському процесі – і не піде на діалог із бойовиками. Про це за підсумками відеоконференції заявив чільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба. Нагадав, що у Тристоронній контактній групі присутні Росія – як держава-агресор, Україна, яка захищається від агресії, та ОБСЄ як посередник. Цей формат залишається ключовим механізмом для пошуку взаємоприйнятних рішень у припиненні війни і деокупації. Такої самої думки дотримується Франція та Німеччина.

Росія вже традиційно змушує до прямих переговорів Києва з бойовиками так званих ЛНР та ДНР. Глава німецького МЗС Гайко Маас закликав виконувати домовленості саміту у Парижі, наприкінці минулого року. Зокрема, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повинна мати можливість безперешкодно працювати на всій території України, включно з тимчасово непідконтрольними районами. А епідемія коронавірусу – не привід перешкоджати спостерігачам.

"Пандемія не має стати великою перешкодою для того, щоб не імплементувати ухвалені рішення. І ми повинні наголосити знову, що лише коли замовкне зброя – я кажу про тривале, всебічне і перевірене перемир'я – лише тоді ми зможемо сфокусувати нашу енергію на тих викликах, які досі існують. І об'єднати зусилля. Пандемія коронавірусу має насправді стати поштовхом до швидшого пошуку рішень", – сказав міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

Порушення режиму припинення вогню та перешкоджання роботі місії ОБСЄ фіксують здебільшого з боку підконтрольних Росії бойовиків. Глава українського МЗС Дмитро Кулеба, відповідаючи на запитання "5 каналу", підтвердив, що німецькі та французькі колеги усвідомлюють небажання саме федерації виконувати свою частину домовленостей.

"На жаль, Російська Федерація неодноразово порушувала свої обіцянки. Вона існує, і всі сторони її усвідомлюють, але ми маємо все одно працювати, щоб потроху рухатися вперед. Тому, що іншої Росії в нас немає. У нас є така Росія, яка є", – розповів Дмитро Кулеба.

Проводити зустріч лідерів держав найближчим часом не планують. Адже й досі не виконані домовленості саміту в Парижі, – кажуть міністри. З дев'яти пунктів, ухвалених торік у грудні, вдалося реалізувати лише один, і то неповністю. Обмін полоненими так і не досяг оголошеної формули "всіх на всіх". Київ вкотре закликав Федерацію активніше працювати над звільненням осіб, яких незаконно утримують на території Росії та в окупованому Криму.

Михайло Прудник, "5 канал"

Попередній матеріал
"Чорний ринок, кур'єри, волонтери": як виживають онкохворі під час карантину та що кажуть у МОЗ
Наступний матеріал
Тиждень не могла дихати сама: як тяжкохвора на COVID-19 мешканка Дніпра героїчно здолала недугу
Loading...

Голова МЗС України та генсек ОБСЄ разом запланували відвідати Донбас

МАУ заборонили виконати рейс до Лондона з українськими заробітчанами – що відомо

Кулеба окреслив пріоритети України під час головування на безпековому форумі ОБСЄ

Іран заперечив інформацію, що за збитий пасажирський літак МАУ ніхто не буде покараний – Кулеба

Відеоконференція чільників МЗС у Нормандському форматі відбудеться 30 квітня – про що говоритимуть

Кулеба прокоментував інформацію про меморандум, який Іран нібито запропонував Україні стосовно літака МАУ