Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба Дмитро Кулеба / Facebook

Кулеба на Нормандській зустрічі відкинув можливість прямого діалогу з бойовиками "Л/ДНР"

Читайте по-русски
Глава німецького МЗС Гайко Маас закликав виконувати домовленості саміту у Парижі

Вперше за пів року відбулася зустріч у Нормандському форматі. Відеоконференцію провели міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії.

У тристоронній контактній групі присутні: Росія – як держава-агресор, Україна, яка захищається від агресії, та ОБСЄ як посередник. Цей формат залишається ключовим механізмом для пошуку взаємоприйнятних рішень у припиненні війни і деокупації. На цьому наголосив глава вітчизняного МЗС Дмитро Кулеба. І додав, що такої ж думки дотримуються Франції та Німеччина.

Росія ж уже традиційно закликала до прямих переговорів Києва з бойовиками так званих ЛНР та ДНР. Глава німецького МЗС Гайко Маас закликав виконувати домовленості саміту у Парижі, укладені наприкінці минулого року.

Зокрема, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повинна мати можливість безперешкодно працювати на всій території України, включно з тимчасово непідконтрольними територіями. А епідемія коронавірусу не привід перешкоджати спостерігачам.

"Україна готова говорити з українцями на окупованих територіях. Ба більше, ми прагнемо цього. Але ми не повинні говорити з тими незаконними формуваннями, які не уповноважені належним чином представляти інтереси українців з окупованих територій. Діалог має розвиватися. Є тристороння контактна група, і вона має залишатися основою для подальших переговорів", – сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Нагадаємо, офіційний Київ ініціював створення робочої групи, яка опікуватиметься відновленням українського контролю за ділянкою українсько-російського кордону. Про це стало відомо за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи.

Попередній матеріал
Дезінфікувальні рамки в Черкаських лікарнях встановив власним коштом місцевий підприємець: подробиці
Наступний матеріал
Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – найважливіше на 30 квітня
Loading...

Підсумки розмови чільників МЗС країн Нормандської четвірки: брифінг Дмитра Кулеби

Кулеба окреслив пріоритети України під час головування на безпековому форумі ОБСЄ

Іран заперечив інформацію, що за збитий пасажирський літак МАУ ніхто не буде покараний – Кулеба

Відеоконференція чільників МЗС у Нормандському форматі відбудеться 30 квітня – про що говоритимуть

Кулеба прокоментував інформацію про меморандум, який Іран нібито запропонував Україні стосовно літака МАУ

Кулеба розповів, які країни не підтримали пропозиції Росії в ООН щодо зняття санкцій