Аграрний комітет
Аграрний комітет 5 канал

Аграрний комітет крадькома підтримав законопроєкт про ринок землі від "Слуг народу"

Читайте по-русски
Засідання комітету мало б відбутися о 14:30, однак його несподівано перенесли на 9 ранку

Законопроєкт про ринок землі підтримав парламентський аграрний комітет. Його скерували до сесійної зали. Загалом було 11 документів, утім Верховна Рада голосуватиме за той, який подали представники "Слуги народу". Про це повідомляє "5 канал".

Засідання комітету мало б відбутися о 14:30, однак його несподівано перенесли на 9 ранку. Цим фактом обурилися у "Батьківщині". Кажуть, отримали смс-повідомлення про перенесення засідання за 10 хвилин до його початку і наполягають знову зібратися о пів на третю.

"Рішення аграрного комітету в середу говорить про те, що засідання буде проходити сьогодні о 14:3. За 10 хв була смс-розсилка і якимось чином аграрний комітет провів сьогодні своє засідання та погодив, напевне, закон про ринок землі. Я хочу звернутися до вас, як до керівників держави. Це чутливе питання для України, фермерів і аграрного сектора. У нас є рішення на 14"С30, ми прийдемо на цей комітет і я просив би вас дати доручення, щоби депутати, в тому числі і "Слуги народу", провели це засідання о 14:30", – наголосив депутат від "Батьківщини" Вадим Івченко.

Як відомо, умови користування українською землею можуть змінитися вже 1 жовтня наступного року. Законопроєкт скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. Купувати їх зможуть як фізичні, так і юридичні особи, а також держава. Матимуть таке право й іноземці. І це одне з проблемних питань, що викликає в законотворців палкі дискусії.

Підтриманий комітетом законопроєкт визначає терміни, коли іноземці матимуть змогу купувати українські чорноземи. Перехідний період діятиме до 1 січня 2024 року і в цей час іноземці не зможуть стати власниками українських земель. Водночас це правило не поширюється на орендарів, які користуються певними ділянками протягом щонайменше 3 років. Ціну на землю формуватиме ринок, кажуть у Міністерстві розвитку економіки. Мінімальну вартість гектара в законах не прописуватимуть. Утім, щоби все це запрацювало – необхідно схвалення парламенту.

Нагадаємо, 19 вересня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні запрацює 1 жовтня 2020 року.

 

Попередній матеріал
Слідчий ДБР, який веде "справи Порошенка", мав потрапити під дію закону про очищення влади – "Спостерігач"
Наступний матеріал
Втопили і зафільмували на телефон: у Сумах дві дівчини вчинили розправу над беззахисними кошенятами

Небажання уряду мати чесний зворотній сигнал від бізнесу: Ксенія Ляпіна розповіла про причини свого звільнення

"Є великий острах, що ринок землі не впровадять": Фурса пояснив, як маніпулюють у соцопитуваннях

Чи виправдало себе об'єднання МЕРТ і Мінагрополітики – пояснення замміністра