play.google.com

"Не до уряду і не до бюджету": хто отримає гроші від продажу землі – міністр економіки

  Читайте по-русски
  Продаж землі відбуватиметься на відкритих аукціонах – на Prozorro або на спеціальному майданчику

  Після запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення гроші від продажу землі підуть місцевим громадам. Про це в інтерв’ю Громадському заявив міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

  За словами посадовця, у 2020 році уряд прогнозує отримати від продажу землі понад 1 млрд дол., що є цілком реальним.

  "Ці гроші підуть до громад і до людей. Ці гроші не ідуть до національного уряду і бюджету", – наголосив міністр, додавши, що громади зможуть самі вирішувати, що робити з цією землею – "продати чи дитячий майданчик побудувати".

  Задля прозорості процесу, продаж землі відбуватиметься на відкритих аукціонах – на Prozorro або на спеціальному майданчику.

  Милованов пояснив, як саме держава розраховує отримати від продажу землі понад 1 млрд доларів: в Україні близько 42 млн га землі сільськогосподарського призначення, і якщо держава продасть 5% від цієї кількості, можна отримати близько 2 млрд доларів.

  "Але не вся державна земля буде продана, це буде і приватна. Ми очікуємо, що 5% землі буде продано за наступний рік. Якби це була державна земля за низькою ціною – тисяча доларів, то це 2 мільярди. Якщо половина цієї землі державна, а половина приватна – це мільярд", – пояснив Милованов. 

  Він зазначив: уряд розраховує, що земля буде дорожчою за 1 тис. доларів за гектар, і тоді її продаж принесе ще більше грошей.

  Нагадаємо, 19 вересня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні запрацює 1 жовтня 2020 року.

  Довідка. Через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є оренда. Договори зазвичай довгострокові й укладаються приблизно на 8-10 років. При цьому вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок – неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.

  Рада проголосувала за продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі 20 грудня 2018 року. Це рішення підтримав 231 депутат. У Мінекономіки президенту рекомендували цей закон заветувати, але він був підписаний 4 лютого 2019 року. 22 травня 2018 року стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

  Попередній матеріал
  Ухвалений 8-ю Радою законопроєкт, який передбачає імпічмент, отримав вето президента
  Наступний матеріал
  Розслідування Іловайської трагедії: головний військовий прокурор розповів про хід справи
  Loading...