Михайло Кухар
Михайло Кухар 5 канал

"Підпис у власному невігластві": Кухар пояснив, чому мораторій на експорт лісу-кругляку – зло

Читайте по-русски
Більшість лісів в Україні за 20 років втратять товарну цінність

Вирубка лісу – нормальне явище за умови нових насаджень. Про це в студії "5 каналу" розповів викладач макроекономіки бізнес-школи МІМ-Київ Михайло Кухар.

"Це нормальний процес – вирубка лісу. Це безкінечний ресурс, не нафта, яка закінчилася і все, якій треба мільйон років пресуватися під землею. Нічого страшного ні у вирубці лісу, ні в його експорті немає. Страшним є невміння долати економічні проблеми іншими способами, крім як введення мораторію", – пояснив Кухар.

За його словами, "мораторій – це зло і підпис у власному невігластві". Експерт вважає, що більшість лісу, який росте сьогодні в Україні має бути вирубаний, адже скоро втратить свою товарну цінність.

"У нас 90 % деревини – товарна сосна, яка посаджена 50-70 років тому. Якщо  ми ще за 20 років її не вирубаємо, вона вже не буде товарною. Якраз після Другої Світової війни всі ці ліси були насаджені. Їх треба зараз вирубувати і саджати нові. Бажано б це було робити хвилями", – сказав експерт.

Також Кухар прокоментував перші прояви економічної політики Володимира Зеленського, зокрема спрямовані на "позичання" коштів у великого бізнесу  і вливання їх у проекти на власний розсуд. Він вважає, що це початок терору проти найбільших роботодавців і "якби він був багатим, то втік би з країни".

Повний запис розмови з експертом дивіться тут:

Нагадаємо, Служба безпеки України викрила на Закарпатті розкрадання лісу в особливо великих розмірах. Як повідомляється, чиновники Лазещинського лісництва здійснювали несанкціоновану заготівлю деревини, після чого реалізовували її місцевим деревопереробним господарствам.

 

Попередній матеріал
"Бачу. Можу. Допоможу": в Харкові стартував велопробіг для незрячих і людей без порушень зору
Наступний матеріал
"Щастя – це не про вік": як хаб для літніх людей "Життєлюб" відкриває пенсіонерам інший бік життя
Loading...