Велопробіг 'Бачу. Можу. Допоможу'
Велопробіг 'Бачу. Можу. Допоможу' 5 канал

"Бачу. Можу. Допоможу": в Харкові стартував велопробіг для незрячих і людей без порушень зору

Читайте по-русски
12 учасників планують подолати 300 км дорогами Харківщини

Подолати 300 км, не бачачи дороги. В Харкові стартував велопробіг для незрячих і людей без порушень зору в межах проєкту "Бачу. Можу. Допоможу". До нього долучилися велосипедисти з різних регіонів країни і навіть із-за кордону. Організатори кажуть, головна мета – показати, що люди із проблемами зору є рівноправними членами суспільства і ведуть активний спосіб життя.

Учасник велопробігу Сергій Луценко має порушення зору з дитинства. Згодом стан погіршився, тож чоловік і не сподівався, що колись омріяна подорож може стати реальністю. В цьому пробігу він – штурман велотандема.

Згадує: "Я колись у дитинстві мав змогу кататися на велосипеді, але то було таке, подвір'я закрите, тобто сам міг. А зараз уже, на жаль, самому це робити нереально. Тільки в тандемі".

Інна Жидкова – в ролі пілота. Щодня проїжджає на велосипеді близько 20 км. Але у парі подорожує вперше. Каже, для неї це велика відповідальність та нові емоції: "Складність у тому, що синхронно – незручно. Я думаю, кілометра після третього-п'ятого буде вже звично".

Харків'яни Марина та Андрій встигли проїхатися центральною площею Харкова ще до старту, щоб відчути рухи один одного: "Ось я тільки сіла з Андрієм – і одразу відчувається такий досвід. Дуже комфортно. Нам належить проїхати набагато більшу відстань. І по різних поверхнях, ґрунти, асфальт і так далі".

Організатори кажуть, головна мета незвичного велопробігу – показати людям, що порушення зору ще не причина закриватися в собі.

"Вони не лише сидять удома на соцвиплатах, які отримують від держави. А більшість наших учасників – вони активні не лише в спорті, а й у житті. Наприкінці серпня буде велопробіг "Бачу. Можу. Допоможу" міжнародний. Він буде через Україну, Польщу, Німеччину до Берліну", – розповідає співорганізаторка Юлія Сачук.

12 учасників планують подолати 300 км дорогами Харківщини за кілька днів.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Кабмін установив ціни і процедуру отримання автомобільних номерів: як це працює
Наступний матеріал
"Підпис у власному невігластві": Кухар пояснив, чому мораторій на експорт лісу-кругляку – зло