www.me.gov.ua

Чи виправдало себе об'єднання МЕРТ і Мінагрополітики – пояснення замміністра

Читайте по-русски
У нещодавно сформованому міністерстві вже призначено вісім профільних заступників – кожен відповідає за свій блок проблем

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" пояснив доцільність об'єднання новою владою Міністерства економічного розвитку і торгівлі з Міністерством аграрної політики.

"Була певна реорганізація міністерств і якраз усе, що необхідно для досягнення економічних цілей, нових робочих місць, розвитку експорту, – є синергетичний ефект. Тому що люди, дотичні до цього, з точки зору виконавців, вони всі зараз об'єднані під одним міністерством. Відповідно можна кожну з цілей, в тому числі по сільському господарству, можна пояснити, як вони об'єднані і як будемо досягати", – зазначив Висоцький.

За його словами, у новому мегаміністерстві вже призначено вісім профільних заступників, кожен з яких відповідає за свій тематичний блок.

"Треба зрозуміти, яка була ціль. Ціль – створити синергетичний ефект. Дивимося на три речі. Експорт. У нас раніше було профільне міністерство (Мінагрополітики) і Мінекономіки, МЕРТ з торговим представником. Іноді навіть організаційний процес був складним. Зараз це об'єднано, сільське господарство у нас експорто-орієнтоване і формує 40% експорту. Процеси пришвидшаться", – зауважив урядовець.

Читайте також: "Не до уряду і не до бюджету": хто отримає гроші від продажу землі – міністр економіки

І продовжив: "Дивимося далі. Є велика проблематика у с/г щодо легального працевлаштування. Спільно перезавантажуючи систему відносин на ринку праці, відбілюючи – це дасть позитивний ефект на с/г і можна буде одразу специфіку врахувати. Знову буде інтегроване, а не хтось веде концепт, а ми намагаємося, щоб нас почули".

Третім пунктом Висоцький назвав кращу готовність до  потенційної світової кризи та рецесії.

"Економіка буде готова до цього, бо усі сектори об'єднані. Можна буде спільно аналізувати, дивитися де "больові точки", де потрібна допомога. Сьогодні це можуть бути фермери, завтра – інша галузь. Також буде запущена система моделювання і прийняття рішення на базі статистика Держстату, щоб грати на випередження, будучи впевненими, що є розрахунки", – резюмував він.

Дивіться також повний запис розмови про план дій Кабміну Гончарука та відкриття ринку землі:

 

Попередній матеріал
"Іде пряма капітуляція": під Радою триває мітинг проти "формули Штайнмаєра" – включення
Наступний матеріал
Розстріли на Інститутській: ексглава МВС Захарченко не з'явився на допит в російський суд
Loading...