ВВП
ВВП Фото із відкритих джерел

Чому швидке зростання економіки України не є першочерговим – пояснення Марії Репко

Читайте по-русски
"Бульбашка" 2008 року є наочним прикладом болючих наслідків швидкого зростання, наголошує заступниця директора Центру економічної стратегії

Швидке зростання економіки для України не є першочерговим – набагато важливішим є сталий розвиток. Таким чином заступниця директора Центру економічної стратегії Марія Репко прокоментувала в ефірі "5 каналу" амбітні плани Кабінету Міністрів забезпечити зростання економіки на рівні 40% за 5 років.

В уряді вже анонсували і відповідні ініціативи, спрямовані на це. Серед таких, зокрема, створення ринку землі, розгляд законопроєктів щодо легалізації бурштинового та грального бізнесу.

"Ми вітаємо всі ці ініціативи. Ми досліджували, яке економічне зростання може бути спричинене цими реформами. Дуже добре, що їх нарешті почали роботи. Але що дуже-дуже важливо зараз для всіх розуміти: Україні не потрібне швидке зростання – Україні потрібне стійке зростання", – наголосила Репко.

І додала: "Швидке (зростання) ми бачили, коли надувалася "бульбашка" банківського кредитування перед 2008 роком. Це обернулося надзвичайно болючою кризою для всіх, для українців, для банків, для бізнесів. Для всіх. Таке не має повторитися".

Експерт наголосила, що українська економіка має бути насамперед стійкою, а зростання – стабільним та інклюзивним.

І пояснила: "Це означає, що воно має торкнутися кожного українця, а не лише багатих людей, які володіють якимись, наприклад, експортно-орієнтованими бізнесами. І можуть потім виводити гроші в офшори і щось з ними робити. Потрібне стійке зростання, яке відчує кожен українець. І його швидкість – це необов'язковий компонент. Це було би дуже добре, щоб ми наздогнали європейські країни. Але ні в якому разі не за рахунок стабільності чи стійкості".

Дивіться також повне відео розмови:

Попередній матеріал
38 дорослих і 21 дитина: на Прикарпатті перепоховали жертв комуністичного терору
Наступний матеріал
Віцепрем'єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба – "Інформаційний день"
Loading...