Щелепа величезного ведмедя
Щелепа величезного ведмедя Roberto Chavez-Arce

В одній із підводних печер Мексики виявили кістки гігантського льодовикового ведмедя і стародавніх людей

  Читайте по-русски
  Тисячі років тому печера була смертельно небезпечною пасткою для тварин – на них там чекала суха смерть

  Протягом останнього льодовикового періоду, понад 10 тисяч років тому, територію між Північною і Південною Америкою охороняли страшні звірі, у тому числі вовкоподібні хижаки і найбільший ведмідь, який будь-коли існував на Землі. У підводній печері Hoyo Negro на півострові Юкатан дослідники виявили рештки цього найбільшого ведмедя. Про таке повідомляє Science Alert.

  Тисячі років тому ця печера, назва якої перекладається з іспанської мови як "чорна діра", була смертельно небезпечною пасткою для тварин – на них там чекала суха смерть.

  Досліджуючи колекцію кісток, зібраних за останні 12 років, дослідники з США та Мексики були найбільш вражені гігантськими рештками моторошного ведмедя і вовка, які були зібрані кілька років тому, але раніше були ідентифіковані помилково.

  Відкриття цих двох видів, зокрема, було шоком. Досі науковці вважали, що ведмідь-арктотерій виду Arctotherium wingei і вовк Protocyon troglodytes мешкали тільки на материку, на відстані понад 2000 км.

  "Усі попередні дані про цей вид ведмедя були тільки з декількох населених пунктів Південної Америки, це були фрагментовані рештки. Таким чином, ми перейшли від того, що не було жодного такого ведмедя за межами Південної Америки, до того, щоб тепер мати його прекрасно збережені рештки з Юкатана в Мексиці", – сказав в інтерв'ю провідний автор дослідження, палеонтолог із Державного університету Східного Теннессі Блейн Шуберт.

  Під час однієї з численних міграцій між Північною і Південною Америкою ці два хижака, можливо, затрималися й залишилися жити в цьому регіоні. Згідно з іншою гіпотезою, пройшовши весь шлях на південь, ці істоти знову рушили на північ під час або після останнього заледеніння, в період між 35 000 і 12 000 років тому.

  "Їх наявність у печері, поряд із різноманітним скупченням лінивців, свідчить про більш складну історію цих організмів у Середній Америці. Ми вважаємо, що ландшафтні та екологічні зміни, спричинені останнім плейстоценовим заледенінням, підтримали обмін видами між континентами", – пишуть автори роботи.

  Також серед багатьох скелетів, знайдених у цій вишуканій печерній системі, одним із найцікавіших відкриттів були два людські скелети. Один із них належав дівчині-підлітку, яка жила приблизно 13 000 років тому.

  Це одні з найдавніших людських скелетів, які коли-небудь були знайдені в Західній півкулі. Вони є доказами того, що наші предки колись жили разом із різноманітними гігантськими ведмедями і лютими вовкоподібними хижаками.

  Попередній матеріал
  Генпрокуратура викликає для вручення підозри працівників НАБУ
  Наступний матеріал
  У Львові помер дворічний хлопчик, що впав у каструлю з окропом
  Loading...

  Ефект Нотр-Даму: як українці співчувають Франції, але не помічають, коли зникає власне коріння

  Історик та політолог Олександр Палій у програмі "Кендзьор" – трансляція

  Історія у вогні: чому раптово спалахують старовинні будинки в Києві

  В'ятрович про Музей Майдану: втрачаючи пам'ять, ми ризикуємо отримати реванш

  "Дорогий татку і мамцю...": жертва політрепресій сталінського режиму передала свої листи з неволі музею Дніпра

  Таємниць Подолу меншає: археологи розкопали вулицю XVIII-XIX століть