Клинопис
Клинопис Depositphotos

Загублений світ: під сучасним Курдистаном вчені виявили місто, якому 4000 років

  Читайте по-русски
  Дослідники знайшли докази великого тваринництва, іригації для сільського господарства і таблички, на яких реєстрували торгівлю такими продуктами, як борошно

  Археологи виявили стародавнє загублене місто під сучасним іракським Курдистаном. Нещодавно відкриті кам'яні фундаменти, таблички та інші артефакти відкрили місто, яке процвітало на краю гори Загрос близько 4000 років тому. Про таке інформує NewsWeek.

  Повідомляється, що експедиції проводилися з 2012 по 2018 рік. Цей район став відкритим для досліджень після падіння лідера Іраку Саддама Хусейна.

  Розкопки показали, що процвітаюче місто горян колись стояло у західного кордону Месопотамії. Дослідники знайшли докази великого тваринництва, іригації для сільського господарства і таблички, на яких реєстрували торгівлю такими продуктами, як борошно.

  На кам'яних табличках, виявлених в Кунарі, були символи, що нагадують символи стародавнього регіону, який тягнувся від південно-східного краю сучасної Туреччини до Перської затоки. Нещодавно розташоване місто межувало б з найпершою імперією Месопотамії – Аккадською.

  Стріли, виготовлені з відносно рідкісного матеріалу, такого як обсидіан, доставленого з Анатолії за сотні миль, змусили припустити, що це місто "досить процвітаюче", пояснила археолог Алін Тену у своїй заяві. Відкриття прикрашених фрагментів кераміки зміцнило імідж багатого міста.

  Поряд з кістками сільськогосподарських тварин, таких як вівці та свині, вчені виявили рештки ведмедів і левів, що свідчить про королівське полювання або дари високого статусу. Дослідники стверджували, що положення міста між іранським королівством і Месопотамією було вигідним.

  Клинописні таблички показали, що міські писарі "мали тверде уявлення про аккадське і шумерське письмо, а також про своїх месопотамських сусідів", – сказав у заяві Філіп Клансі, фахівець з клинопису. "Ви можете назвати відкриття міста маленькою революцією", – додав він.

  Попередній матеріал
  29 країн за 2 години: хор Верьовки здійснить у столиці музичну подорож
  Наступний матеріал
  "Забувся": очільник Держрезерву не вказав у декларації мільйон за іпотеку
  Loading...

  Прадід одного з полярників, які вирушили на "Академік Вернадський", був першим українцем, який ступив на територію Антарктиди

  Вітчизняна екіпіровка та "антарктична гривня": з чим українські дослідники поїхали до Антарктиди – інфографіка

  Найвіддаленіша виборча дільниця України: як голосуватимуть члени експедиції "Академік Вернадський"

  Мала 18 щупалець навколо рота: в Китаї виявили стародавню морську істоту

  Експедиція на станцію "Академік Вернадський": проводи українських полярників – завершено

  Український двигун вивів ракету-носій Vega у космос – відео