експедиція Академік Вернадський
експедиція Академік Вернадський Скріншот відео

Найвіддаленіша виборча дільниця України: як голосуватимуть члени експедиції "Академік Вернадський"

Читайте по-русски
Що цікаво – бюлетенів, за якими голосуватимуть більшість українців, на дільниці станції не буде

Українських полярників провели на антарктичну станцію "Академік Вернадський". Вже завтра, 26 березня, на континент вилітають 12-ро членів експедиції. Проводжав полярників і кореспондент "5 каналу"Петро Троць.

Цього разу полярники вдягнені в одежу винятково від українських виробників. Загалом на ці 12 місць було 179 запитів.

"Ми опинилися перед дуже непростим вибором: на деякі позиції було по декілька сильних кандидатів. Ми дуже вагалися. Але в підсумку вийшов збалансований склад, на мою думку. Ми намагалися розбавити старожилів саме тими, хто відкриє для себе Антарктиду вперше, щоб у нас створювався такий пул полярних дослідників, щоб це справді було відкрите співтовариство", – пояснив в.о директора Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

"Ми пройшли гарне злагодження. Команда, яка їде, як пальці на руці – мають бути злагоджені, бути єдиним кулаком, щоб жоден палець не заважав працювати", – зазначив голова арктичної станції "Академік Вернадський" Ігор Дикий.

Так само злагоджено з усією країною полярники голосуватимуть на виборах президента. На станції діятиме найвіддаленіша від України виборча дільниця. Там очікується 34 виборці. В недільних виборах нова команда ще не зможе віддати свій голос, оскільки вони ще будуть в дорозі до станції.

"Держава забезпечує конституційне право громадян брати участь у виборчому процесі, не зважаючи, в якій частині світу ці громадяни знаходяться. І саме тому на станції відкрита спеціальна виборча дільниця зі своїм номером, за 15 тис. кілометрів від Києва. І вже зі складу експедиції сформовано виборчу комісію, яку очолює начальник станції", – прокоментував Андрій Федчук, завідувач відділу науково-технічної інформації НАНЦ.

Що цікаво – бюлетенів, за якими голосуватимуть більшість українців, на дільниці станції "Академік Вернадський" не буде. Там роздрукують свої бюлетені, після чого підраховуватимуть голоси.

Шлях в групи полярників буде непростий: спочатку переліт до Стамбула, потім – до Південної Америки, ще один переліт на Південь континенту, звідки вони вирушать на кораблі до Антарктиди. І вже там потраплять на можливий 2-й тур президентських виборів.

Попередній матеріал
Балашов пояснив, чому "112" і NewsOne переключилися на підтримку Зеленського – відео
Наступний матеріал
На Троєщині місцеві мешканці самі знесли паркан майбутньої забудови – подробиці скандалу
Loading...

Експедиція на станцію "Академік Вернадський": проводи українських полярників – завершено

Розміром ніби 2 Нью-Йорка: в Антарктиді може відколотися айсберг

В Україні створять карту Антарктиди за допомогою космічних знімків

Антарктика тане: площа морського льоду знизилася до рекордно низького рівня

Антарктида перетвориться на Гренландію: вчені назвали наслідки глобального потепління

40 років за 50 секунд: науковці показали відео дрейфування айсбергів