Айсберг в Антарктиді (ілюстративне фото)
Айсберг в Антарктиді (ілюстративне фото) Depositphotos

40 років за 50 секунд: науковці показали відео дрейфування айсбергів

Від початку 1992 року розтануло більш як три трильйони тонн льоду, 40% від цієї кількості зникло протягом п'яти років, у 2012 – 2017 роках

Наукові аніматори Pixel Movers & Makers Марло Гарносурті та Кевін Плак створили 50-секундний кліп про рух айсбергів у період із 1976 року по 2017 рік. Про таке повідомляє Naked Science.

Дані для візуалізації були зібрані з різних джерел та агентств, включаючи Лабораторію реактивного руху NASA і Європейського комічного агентства.

"Я був здивований, коли не виявив збільшення руху айсбергів за останні роки, окрім ефектного розпаду льодовиків В-15 та Ларсен-В у 2002 році", – сказав Марло Гарносурті.

На відео чітко видно, що величезні брили льоду відколовшись рухаються проти годинникової стрілки, перед тим, як рушити вниз по атлантичній циркумполярній течії, котра оточує замерзлий континент. У цей момент айсберги перебувають у владі океанських вітрів і течій, де з часом тануть.

Зауважимо, що швидкість танення льоду на континенті прискорилася із 1992 року, відтоді розтануло більш як три трильйони тонн криги, а 40% від цієї кількості зникло протягом п'яти років, у 2012 – 2017 роках.

Як повідомляв 5.UA, науковці Единбурзького університету виявили найбільший вулканічний регіон на Землі – в західній частині Антарктиди, під двокілометровим крижаним щитом.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Як перший сніг зустріли звірята в київському зоопарку – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Міноборони може отримати "мільярди Януковича" ще до кінця 2018 – Турчинов
Наступний матеріал
Стало відомо, хто придбав завод "Кузня на Рибальському"

Від антарктичного льодовика відколовся айсберг розміром, як Запоріжжя

Астрономи виявили галактику-"привид"

Загублене стародавнє місто Тенея знайшли археологи

У горах Китаю виявили новий вид чайного дерева, що не містить кофеїну

Мали зовсім інше призначення: топ-10 випадкових винаходів, які змінили наш світ

Кава лікує захворювання Альцгеймера й Паркінсона: неочікувані висновки вчених