Група полярників вирушила на "Академік Вернадський"
Група полярників вирушила на "Академік Вернадський" 5 канал

Прадід одного з полярників, які вирушили на "Академік Вернадський", був першим українцем, який ступив на територію Антарктиди

Читайте по-русски
Загалом на 12 місць у 24-й українській антарктичній експедиції претендувало 179 осіб, серед обраних – 10-ро чоловіків і двоє жінок

Українських полярників провели на антарктичну станцію "Академік Вернадський". На ротацію відлітає 12-ро членів експедиції. Рік вони будуть проводити метеорологічні, геофізичні та біологічні дослідження. Із зимувальниками поспілкувався Петро Троць.

"Поговорили, дійшли до консенсусу, і дружина відпустила. Якби вона була проти, я б не поїхав", – ділиться один з учасників експедиції.

В Антона Омельченка за плечима рік, проведений в Антарктиді у складі 20-ї української експедиції. Для системного механіка полярництво – це фактично сімейна традиція. 108 років тому його прадід у складі експедиції Роберта Скотта став першим українцем, що ступив на цей континент. Пізніше його дядько провів рік в Антарктиді на станції "Академік Вернадський". Сам Антон Омельченко на другий візит до південного континенту наважився після кількарічної перерви.

"Умови ці покращилися на станції. 23 експедиція має набагато кращий зв'язок з рідними. Інтернет тепер більш-менш людський. Зараз це буде легше", – розповідає полярник.

Група полярників вирушила на "Академік Вернадський"
Група полярників вирушила на "Академік Вернадський"5 канал

Для Олександра Квятковського ця зимівля буде першою в житті. Із 12-ти учасників експедиції таких цілковитих новачків – четверо. Відповідатиме він за важливий напрямок – зв'язок із домом.

"Там супутниковий інтернет досить дорогий, 30 гігабайт на місяць буде коштувати близько 5 тисяч доларів. Але в сучасних умовах ми розуміємо, що це дуже важливо. Відповідатиму за короткохвильовий зв'язок, теоретично його мають відновити, бо певний час він не працював. Все, що пов'язане з комп'ютерами, мережею, інтернетом – це все на мені", – пояснює член експедиції.

Буде в Олександра Квятковського ще одна відповідальна роль. Якщо на виборах Президента України знадобиться другий тур, він буде секретарем дільниці на станції "Академік Вернадський" – найвіддаленішій від України.

"Станція сама роздруковує отримані шаблони бюлетенів і цього року буде рекордна кількість виборців на найвіддаленішій виборчій дільниці – 34 виборці. Це повний склад 23 зимівлі і представники сезонного загону, які зараз закінчують літній сезон на станції", – рахує завідувач відділу науково-технічної інформації Андрій Федчук.

Загалом на 12 місць у 24-й українській антарктичній експедиції претендувало 179 осіб. Серед обраних – 10-ро чоловіків і двоє жінок. Уперше все екіпірування для зимівлі створили українські виробники. До місця призначення члени експедиції вирушать 26 березня

Петро Троць, Олексій Тищенко, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
ДТП під Києвом: на Бориспільському шосе зіткнулися 9 авто
Наступний матеріал
Брифінг міністра соцполітики Андрія Реви щодо монетизації субсидій та індексації пенсій – відео
Loading...