Старше за піраміди на 2500 років: у Єгипті археологи відшукали залишки стародавнього поселення

sciencealert.com

Під час розкопок було виявлено залишки будівель і сховищ, в яких було знайдено сліди рослин та кісток тварин, а також кераміку та знаряддя праці

Єгипетські археологи знайшли справжній скарб у дельті Нілу, а саме – залишки стародавнього села, якому близько 7 тисяч років. Також зазначається, що ця знахідка старша за піраміди в Гізі на 2500 років. Про це повідомляє НВ з посиланням на Science Alert.

Під час розкопок було виявлено залишки будівель і сховищ, в яких було знайдено сліди рослин та кісток тварин, а також кераміку та знаряддя праці. Своєю чергою, такі відкриття дають змогу ідентифікувати та дізнатися більше про доісторичні поселення, які проживали в дельті Нілу за тисячі років до того, як легендарний правитель Менес об'єднав Верхній і Нижній Єгипет і заснував першу династію фараонів.

"Аналіз біологічного матеріалу, який був виявлений, надасть нам більш чітке уявлення про перші громади, які оселилися в дельті Нілу, а також про походження сільського господарства в Єгипті", – зазначила Надя Хедр з єгипетського міністерства старожитностей.

Дослідники повідомляють, що ведення сільського господарства сильно залежало від дощів. Цей факт може допомогти більш детально дослідити розвиток зрошуваного землеробства, яке згодом використовувалося в дельті Нілу протягом тисячі років.

Як повідомляв 5.UA, на Тернопільщині, у селі Петриків, археологи відшукали 3000-літню могилу з чоловіком та жінкою, які обіймаються.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ